Ve středečním utkání proti loňskému vicemistrovi poslal blanenský trenér Ivo Kučera do hry nezvykle pět nadhazovačů. „Připravovali jsme se primárně na víkendové zápasy s Tempem, takže jsme zátěž rozložili mezi více hráčů, kteří Kotlářce neumožnili dostat naši defenzivu pod tlak. Obrana pak odehrála utkání bez chyby, což bylo velmi důležité,“ uvedl kouč Olympie.

Páteční klání proti pražským Titánům pak domácí ovládli až v tie breaku poté, co soupeř v osmé směně srovnal na 3:3. „Před tie brakem jsme byli v psychické nevýhodě, protože jsme ztratili náskok, který mohl být ještě vyšší. V deváté dohrávce jsme obsadili druhou a třetí metu bez autu, což je situace, kterou musíme využít, ale nepovedlo se. Naštěstí jsme v tie breaku zvládli defenzivní část a pak zuby nehty dotlačili rozhodující bod,“ popsal blanenský stratég.

Zajímavost je, že japonský nadhazovač Olympie Shota Torigoe v zápase zaznamenal 142 nadhozů. „Původně jsem to neplánoval, protože tolik nadhozů je opravdu extrém. Situaci jsme s hráčem konzultovali a řekl nám, že je na takovou zátěž zvyklý. Snažím se ale držet zásady, že hranice 100 nadhozů je pro hráče limitní. Pokud se to opakuje víckrát za sezonu, projeví se to na výkonnosti a navíc riskujeme zdravotní problém,“ upřesnil Kučera.

V sobotním klání Jihomoravané doplatili na nízkou efektivitu při obsazení met. „Na začátku jsme obsadili všechny mety a ze situace vytěžili jen bod. Stejná situace se opakovala ještě dvakrát s tím, že jsme neskórovali. To je náš obrovský problém. V sobotu jsme prohráli zaslouženě,“ řekl Kučera.

S výsledky mužstva z posledních třech utkání je i přes zaváhání v Praze spokojený. „Dvě vítězství jsou super, přestože se do barážových bojů o záchranu později započítá jen jedno. Nepředpokládám totiž, že Kotlářka skončí na jednom z posledních čtyř míst. Pro psychickou pohodu kluků a pocit, že dokážou hrát vyrovnané zápasy i s těžkými soupeři jsou však výhry velmi důležité,“ pochvaloval si trenér Olympie.

Boj o další vylepšení pozice v tabulce čeká Blanenské už v pátek, kdy se od sedmi hodin večer představí na hřišti druhých Arrows Ostrava.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ