Řada špičkových bikerů však do Blanska nedorazila. Souběžně s Golemem se v nedaleké Kuřimi totiž jelo finále Českého poháru horských kol.

Přesto se na start blanenského závodu postavilo přes dvě stovky bikerů. Již první stoupání na Horničky jezdecký balík pořádně roztrhalo. Na čele bylo vidět hlavně dresy borců Favoritu Brno a Tišnov Bikers. Na prvním měřeném mezičase v obci Kuničky byl nejrychlejší Aleš Kestler, se ztrátou třináct vteřin za ním pak Václav Strnad. Výborně jel, na mezičase třetí, silničář Jiří Šíbl.

Po zdolání nejvyššího bodu tratě na odbočce nad Kuničkami čekal na závodníky rychlejší úsek tratě až do Petrovic, kde přišla všem vhod občerstvovací stanice. Po stoupání k rozhledně u obce Veselice se jezdci vyrovnávali s prudkými sjezdy. Ne každý se s touto nástrahou dokázal vyrovnat, pády nebyli výjimkou.

Na druhém měřeném mezičase v Kuničkách jel již osamoceně v čele stále Kestler, když jeho náskok vzrostl na minutu. Za ním se vytvořila skupina tří pronásledovatelů v čele s Petrem Šťastným (HAKR Brno), kterému sekundovali Strnad se Šíblem. Triu stíhačů se sice podařilo něco z Kestlerova náskoku ukrojit, ale jeho pozici již nijak neohrozili. Pro stříbro si ve finiši dojel Šíbl a před třetím Strnadem.

V prořídlém startovním poli žen potvrdila svoje kvality na trati 61 km Jana Bezdíčková z benešovského oddílu Moravec. Náskok v cíli na druhou Matulovou (CK Kudrna) měla téměř osm minut a to ještě musela řešit v prvním kole defekt. „Stále ještě nejsem zcela fit. Prakticky netrénuji, takže jsem sama byla na svůj dnešní výkon zvědavá,“ hodnotila v cíli spokojená Bezdíčková.

Výsledky:

Kategorie HOBBY – 36km

Muži od 16 let: 1. Hošek (Favorit), 2. Šmíd (Tišnov Bikers), 3. Schmachtel (Moravec)

Muži od 40 let: 1. Sláma (Automedia), 2. Zsigmond (Brno), 3. Stříž (HaPe Brno)

Muži od 50 let: 1. Vychodil (Uničov), 2. Kalvach (Cykloprofi), 3. Pech (Moravec)

Ženy od 16 let: 1. Krejčová (Tišnov Bikers), 2. Pechová, 3. Vičarová (obě Moravec)

Kategorie OPEN – 61km

Muži od 16. let: 1. Kestler (Ostrava), 2. Šíbl (Team Cube), 3. Strnad (Favorit)

Muži od 40 let: 1. Matoušek (Tišnov Bikers), 2. Šťasta (BIKE 04), 3. Daler (Pell´s Team)

Muži od 50 let: 1. Škoda (Babice), 2. Simko (Cyklo-ski club Policka), 3. Sekanina (Přerov)

Ženy od 30 let: 1. Bezdíčková (Moravec), 2. Matulová (CK Kudrna), 3. Maroušková (Brno)

Absolutní vítězové: Kestler, Bezdíčková


Petr Koudelka