Za sebou nechali Příbram i Blanensko. „Vítězství je důležité pro psychiku. Kluci si budou věřit a myslím, že výkony se časem zvednou," povídal pardubický zadák Lukáš Hanč, který dvakrát skóroval. „Moc gólový nejsem, obě branky padly ze standardek. Jednou jsem střílel a podruhé mi to dával Muža (Ladislav Mužík – pozn. red.) do prázdné. Počítá se to a jsem rád," liboval si.

Loni čtvrté Blanensko uzavírá tabulku s jedním bodem za penaltovou prohru v prvním kole s Prahou. „Budu se pořád opakovat, ale odjížděli jsme do Pardubic a přišly čtyři omluvenky, takže se brali čtyři kluci, kteří původně neměli jet. U nás je alfa a omega uspět v domácích zápasech, na které se slézáme líp, teď to ukáže další duel s Příbramí. Musíme ho bezpodmínečně zvládnout, pokud neuspějeme, budeme se trápit a zvedá se těžko," měl jasno blanenský kapitán David Bednář.

Pardubice zvládly lépe první půli. Hosty sice nejprve dostal do vedení David Krška, ale pak dvěma zásahy otočil skóre Hanč a třetí přidal David Šimon. „Zaspali jsme u dvou standardek a dostali z nich dva góly. Do druhé půlky jsme trošku zlepšili pohyb a projevilo se to," poznamenal Bednář.

Za hosty po přestávce snížil Ondřej Španěl, na což zareagoval pardubický mistr Evropy do 21 let Ladislav Mužík. Jenže pak hosté třemi trefami v rozmezí pěti minut obrátili skóre, když se postupně prosadili Jan Minx a čeští reprezentanti Ondřej Paděra s Janem Koudelkou. „Vývoj utkání se hodně přeléval a v tu chvíli jsme úplně vypadli," podotkl Hanč.

Ale vzápětí vrátil Pardubice do hry vyrovnávací brankou Jiří Beran. „Tím že jsme utkání otočili, jsme asi v nějaké euforii bezmyšlenkovitě chtěli přidat další góly, což se nám nevyplatilo a dopadlo to, jak to dopadlo," vracel se k situaci blanenský zadák Bednář.

Vítězný gól si šest minut před koncem připsal domácí Dominik Fejl. „Důležité bylo, že jsme po gólu na 4:5 hned z rozehry asi za dvacet vteřin dali branku. Rychle jsme vyrovnali, pak jsme hezkým protiútokem rozhodli. Závěr jsme si pohlídali, hosté hráli power play, ale ani moc neohrozili bránu," doplnil pardubický obránce.

Blanensko se tak na jih Moravy vracelo bez bodu. „Zklamání cítíme určitě, když se jede ven a prohraje se, cesta nazpátek je hrozná. Když jsme deset minut před koncem otočili na 5:4, každý doufal, že to zvládneme, ale udělali jsme chyby a dostali laciné góly. Proto jsme se nakonec vrátili s prázdnou," mrzelo Bednáře.

Pardubice – Blanensko 6:5 (3:1)

Branky: 14. a 24. Hanč, 23. Šimon, 40. Mužík, 50. Beran, 54. Fejl – 11. Krška, 36. Španěl, 45. Minx, 48. Paděra, 49. Koudelka

Rozhodčí: Tesař – Polák

ŽK: Šimon (Pardubice)

Pardubice: Daniel Bartaloš – Miloš Chvála, Zdeněk Dušek, Tomáš Bydžovský, Dominik Fejl, Lukáš Michal, Martin Štajer, Jan Rosůlek, Lukáš Hanč, David Šimon, Ladislav Mužík, Jiří Beran

Blanensko: Michal Čech (Pavel Hrdý) – Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Jakub Sedlák, Jan Minx, David Krška, Petr Honsnejman, Ondřej Španěl, Vítězslav Boček, David Bednář