KOLEKTIVY - MLÁDEŽ
Tým žákyň U15 Basketbalového klubu Blansko
Pravidelný účastník Nadregionální soutěže České basketbalové federace.

Dorostenci FK Blansko
Starší a mladší dorost v sezoně suverénně vyhráli Moravskoslezskou divizi a v polovině nového ročníku starší tým soutěž vede a mladší je třetí.

Vzpěrači TJ SOUZ Boskovice, družstvo juniorů
Družstvo, ve složení Petr Mareček, Ondřej Hovjacký, Miroslav Parolek, Radek Geršl a Jan Dvořák získalo stříbrné medaile na mistrovství ČR.

KOLEKTIVY – DOSPĚLÍ
SC Svitávka - Jiří Hrdlička st. A Jiří Hrdlička ml. – kolová
Mistři ČR z turnaje v Letovicích, na mistrovství světa v kolové v rakouském Dorbirnu skončili na výborném 4. místě.

Stolní tenistky KST GMC Blansko
3. místo v 1. lize žen. V současné době vévodí této soutěži s náskokem dvou bodů na Moravskou Slavii Brno.

Hokejisté SKMB Boskovice
Vítěz krajské ligy mužů jižní Moravy a Zlínska. V letošní sezoně opět Minerva bojuje o čelo tabulky.

TALENT OKRESU
Adriana Horňová
SVČ Boskovice – závodní plavání a Elite Sport Boskovice – atletický a triatlonový klub. V soutěžích za oba kluby zúčastnila končila většinou mezi prvními třemi v celkovém pořadí. Mistryně ČR v duatlonu.

Tereza Charvátová
Elite Sport Boskovice – atletický a triatlonový klub, 1. místo na mistrovství Moravy a Slezska. V celkovém pořadí Českého poháru v triatlonu 5. místo. V European kids athletics games v běhu na 1 500 m obsadila 4. místo.

Milan Kučera
ASK Blansko – oddíl plavání. Dvojnásobný mistr ČR v kategorii starších žáků na 100 m motýlek a 100 m volný způsob. V disciplínách 100 m motýlek a 100 m volný způsob je na 1. místě žebříčku čtrnáctiletého žactva v ČR.

Tereza Obořilová
Drahanský sport team – horská kola. Mistryně republiky a vítězka Českého poháru ve sprintu horských kol a čtyřnásobná medailistka z Letní olympiády dětí a mládeže, kde reprezentovala Jihomoravský kraj.

Jiří Sehnal
ÚAMK Biketrial Blansko. Mistr Evropy v kategorii Poussin a přeborník republiky v této kategorii. Na loňském MS ve španělském Pujaltu obsadil 3. místo.

Pavla Štoudková
TJ ASK Blansko – oddíl atletiky. Vítězka Letní olympiády dětí a mládeže v běhu na 800 m. Na této trati je mistryní ČR v hale i na dráze. Na mistrovství ČR v krosu získala bronz. Je vítězkou seriálu Brněnského běžeckého poháru a Okresní běžecké ligy.

Jana Tesařová
Moravec team – horská kola. Mistryně České republiky ve sprintu. Na mistrovství ČR v cross country obsadila 3. místo.

Tereza Zouharová
Basketbalový klub Blansko. Ač věkem patří do dorostenecké kategorie, už čtyři roky hráčkou týmu dospělých. Je trenérkou s kvalifikací licence „C“ a trénuje nejmladší basketbalistky v přípravce.

Zuzana Křížová
Basketbalový klub Blansko a Basket Žabiny Brno. S družstvem BK Blansko je přebornicí kraje kategorie U13. Na celorepublikovém finále v kategorii U13, kde BK Žabiny Brno obsadil 2. místo, byla vyhlášena nejlepší hráčkou.

Jáchym Ryšávka
SVČ Boskovice – plavání. Vítěz Letní olympiády dětí a mládeže na 50 a 100 m motýlek, v polohovém závodě a závodě volným způsobem.

AKCE ROKU
Mistrovství ČR v sálové cyklistice v Letovicích.
Pořadatel akce klub Mlékárna Olešnice Cykloklub Svitávka. Poprvé v historii se toto mistrovství konalo ve Sportovní hale v Letovicích 21. října 2017.

HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC
Jan Šmerda - kuželkářský klub Blansko. Mistr České republiky jednotlivců Českého svazu tělesně postižených sportovců.

TRENÉR ROKU
Dagmar Kuncová – ASK Blansko – plavání. Trenérské práci se věnuje už víc než 35 roků a za tu dobu se podílela na výchově plavců od přípravky až po dospělé.

OSOBNOSTI ROKU
Karel Stloukal in memoriam ASK Blansko - atletika, triatlon. Sportovec tělem i duší. Závodil v hodu diskem. Po skončení aktivní činnosti vychovával své nástupce jako trenér v atletickém oddíle. Byl rovněž trenérem triatlonového družstva.

Věra Bušová-Gilková in memoriam ASK Blansko – atletika, lyžování. Reprezentovala Československo v běhu na 400 a 800 m. V obou disciplínách získala dva mistrovské tituly, její čas na 800 m byl dlouho juniorským Československým rekordem. Po skončení kariéry pracovala jako funkcionářka a rozhodčí běžeckých soutěží.

Michal Šafařík TJ Sokol Letovice - silový trojboj. Mistr České a Slovenské republiky, výkonem 640 kg vytvořil nový národní rekord.

ČESTNÉ UZNÁNÍ ČUS
Ing. Jaroslav Jalový, dlouholetý člen a od roku 1999 i předseda blanenského radioklubu, který provozuje orientační sporty, kterými jsou orientační běh a orientační sport na horských kolech.

SYMPAŤÁK ROKU
Jan Koudelka SK Viktoria Suchý – malá kopaná. Byl členem družstva ČR v malé kopané, které získalo titul mistra světa a druhé místo na mistrovství Evropy. Patří k oporám superligového tým Blanensko Pivovar Černá Hora.
Ondřej Paděra Sokol Sardos Boskovice – malá kopaná. Byl členem družstva ČR v malé kopané, které získalo titul mistra světa a druhé místo na mistrovství Evropy. Kapitán superligového týmu Blanensko Pivovar Černá Hora.

JEDNOTLIVCI
Petr Mareček
TJ SOUZ Boskovice – vzpírání. Mistr ČR v kategoriích do dvaceti a třiadvaceti let. Je členem juniorského družstva TJ SOUZ Boskovice, které skončilo v celorepublikové soutěži juniorů na 2. místě a na 9. na ME v albánské Tiraně.

David Klíč
Elite Sport team – atletika. Český reprezentant dorostenecké kategorie v běžeckých disciplínách, 3. místo v běhu na 3 000 m na mistrovství ČR. Je držitelem nejlepšího času v kategorii dorostu v běhu na 5 000 m.

Marian Klíč
Startuje za Auto Moto Klub K&K Boskovice a Autodoprava Boskovice - Cross Country, Quad Cross. Mistr České republiky v kategorii Cross Country, vicemistr ČR v kategorii Quad Cross. Na otevřeném mistrovství světa v kategorii Quad Cross obsadil 4. místo.

Jan Kohut
Elite Sport Max Training – běh. Na mistrovství ČR v půlmaratonu a maratonu skončil v loňském roce vždy na 3. místě.

Václav Kolář
ÚAMK Biketrial Blansko – biketrial, cyklotrial. Ve španělském Pujaltu získal již devátý titul mistra světa v nejprestižnější Elitní kategorii v biketrialu. Vyhrál závod světového poháru v Barceloně. Vítěz Českého poháru v cyklotrialu.

Leona Marečková
ASK Blansko – atletika. Mistryně České republiky v dorostenecké kategorii v běhu na 400 m a zároveň mistryně Moravy a Slezska v této disciplíně. Na mistrovství Moravy a Slezska skončila v běhu na 100 m druhá a v běhu na 200 m třetí.

Tereza Pelíšková
Šipky klub Blansko – šipky. Nejtalentovanější hráčka v historii moderních elektronických šipek v ČR. Během pouhých dvou let své závodnické kariéry se probojovala z kategorie D až do reprezentace ČR. Reprezentovala na mistrovství Evropy, na kterém získala titul druhé vicemistryně Evropy.

Dominik Prudek
Moravec team - horská kola. Závodí ve sprintu a cross country. Obsadil 3. místo v závodě Světového poháru ve sprintu v belgickém Weregemu a ve stejné disciplíně 10. místo na mistrovství světa v čínském Cheng Du. Na mistrovství ČR skončil na 2. místě. V kategorii cross country skonči na mistrovství ČR na 10. místě.

Vlastimil Šafařík
TJ Sokol Letovice – silový trojboj. Třikrát vyhrál mistrovství ČR ve své kategorii RAW 17 až 20 let. Ve všech disciplínách vytvořil národní nebo evropské rekordy. Prvenství získal na mistrovství České a Slovenské republiky v Příbrami, na mezinárodním mistrovství ČR v Trnavě a na mistrovství světa v Trutnově.

Michal Štégner
Klub lodních modelářů Blansko. Soutěží v závodech rychlostních modelů sekce M, což jsou modely poháněné elektromotorem. Zvítězil na mistrovství světa v lodním modelářství skupiny M třída mini Hydro junior. Ve třídě mini Eco junior skončil třetí.

ZVLÁŠTNÍ CENA PŘEDSEDY OS ČUS
Olga Oldřichová Šicnerová
Atletika. V roce 1948 startovala sprinterka a několikanásobná československá rekordmanka na olympiádě v Londýně. V běhu na 100 metrů skončila v semifinále.