Plzeň si v minulém kole připsala první tříbodovou výhru, když zdolala Most 5:1. „Most přijel s vidinou, že nemůže prohrát. Bylo to vidět na jeho komentáři na stránkách Superligy, pokračovalo to před zápasem, jeho přípravou… Hosté si mysleli, že to bude pro ně snadný zápas. Poctivě jsme se připravili, nechtěli jsme nic nechat náhodě a od začátku jsme hráli zodpovědně i plnili domluvenou taktiku. Od prvních minut jsem pak věděl, že vyhrajeme,“ uvedl vedoucí plzeňského výběru Stanislav Kocour.

Nyní se osmá Plzeň představí na hřišti třetího Blanenska. „Opět záleží, v jaké sestavě Plzeň přijede. Doma nyní porazila Most. Nebude to jednoduché utkání, ale věřím, že ho zvládneme,“ prohlásil blanenský trenér Petr Dolníček.

Druhého vítězství na hřiští soupeře dosáhl nováček Moravskoslezské fotbalové ligy FK Blansko (modré dresy) v Uherském Brodě, kde vyhrál 1:0.
Blanenští fotbalisté vyslyšeli svého trenéra. Vyhráli i venku v Uherském Brodu

Plzeň v reprezentační přestávce nastartovala změny pod novým koučem Tomášem Bochníčkem a zatím zabírají. „Do týmu se zapojili noví hráči, kteří přinesli svěží vítr. V zápase s Mostem se hned i prosadili. Nominace je teď trochu snazší a od kluků vidím větší nadšení i motivaci si zahrát. Zároveň Tomáš Bochníček výborně do týmu zapadl a společně s Pepou Vitoušem, který má na starostí tréninky, celkově mužstvo pozvedli,“ pochvaloval si Kocour.

V takovém rozpoložení zamíří Západočeši do Boskovic, kde v minulém ročníku padli 3:16. Doma prohráli s Blanenskem 4:7. „Pojedeme s obměněnou sestavou. Do konce roku chceme vyzkoušet co nejvíc hráčů a pak sestavu na jarní část sezony víc ustálit. Blanensko má silný tým, obzvlášť doma. Bude určitě favorit. Uděláme maximum, abychom se domácím co nejvíc vyrovnali,“ slíbil Kocour.

Blanensko v posledním utkání na domácím hřišti zdolalo silnou Prahu 4:3. „Zápas byl vyrovnaný a pro nás šlo o velmi cenné vítězství. Jak důležité body to budou, se ukáže až na konci sezony,“ podotkl Dolníček.

Finále podzimní části krajského přeboru jasně vyznělo pro fotbalisty Tatranu Bohunice (modré dresy). Lídr tabulky vyhrál na hřišti druhých Boskovic 4:0.
Ani fotbalisté Boskovic Bohunice nezastavili. Tatran slaví náskok a půlmistra

Jeho svěřenci se v tabulce drží na třetí příčce za Prahou, na kterou ztrácí bod, ovšem Jihomoravané mají pondělní utkání k dobru. Brno vede celostátní soutěž o osm bodů před Prahou. „Nemyslím si, že o medaile budou bojovat jenom tři týmy. Letošní sezona bude vyrovnaná a o pódium zabojuje nejméně pět až šest celků,“ uvažoval blanenský stratég.