Blansko zachránily dvě branky českého reprezentanta Ondřeje Paděry, který původně ani neměl nastoupit. „Měli hrát jiní, kteří tolik nenaskakovali, nebo noví hráči na zkoušku, jenže dvě hodiny před zápasem se mi ozval trenér, zda můžu jít hrát, že mu někdo vypadl," líčil kanonýr.

Hanáky reprezentoval tým HDO Olomouc, který držel s domácími krok, přitom přijel jen se dvěma hráči na střídání. „Z toho jeden byl brankář, chyběl nám například bývalý ligový fotbalista Ivoš Lošťák, ale tím nechci snižovat výkon domácího mužstva. Klobouk dolů před těmi kluky, hráli mladí i starší a hlavně byli běhaví. Měli dvě pětky a fantasticky je točili, přálo nám štěstí," tvrdil zkušený zadák týmu Lukáš Pagáč, jenž v utkání jako obvykle nestřídal. „Jsem zvyklý na šedesát minut, vzadu si to odehraju a jen občas vyrazím dopředu, síly si rozložím," popsal.

Malý fotbal v Olomouci se hraje jen ve čtyřech hráčích v poli namísto klasických pěti, s tímto hendikepem si však hosté poradili. Třemi zásahy se blýskl Miroslav Sekel. „Některé kluky jsem znal i z velkého fotbalu, odehráli s námi vyrovnaný zápas. Nevím, jak vážně to Olomouc myslí se vstupem do celostátní soutěže, ale měla spoustu šikovných kluků. Kvalita na naší straně samozřejmě nebyla taková, někteří důležití hráči chyběli, zápas však splnil účel," doplnil Paděra.

V každém poločase padlo po dvou brankách na obou stranách a blanenský kouč Jindřich Záboj vyzkoušel, se kterými novými fotbalisty může počítat pro jarní část Superligy malého fotbalu. „Zvlášť u malého fotbalu je vidět, že dobří hráči jsou všude. Oni měli velice šikovné fotbalisty, kteří si dobře pokrývali míč, ale je fakt, že my jsme jim to usnadňovali," myslí si Záboj. „Někteří si o místo možná řekli, jiní ani ne. Bylo vidět, že zápas je úplně jiný než s kluky, se kterými jsem zvyklý hrát. Nikdo vyloženě nevyhořel, kvalita však nebyla tak vysoká jako když jsme kompletní," doplnil trenéra ostrostřelec boskovického Sadrosu Paděra.

Výběr z okresu Blansko vstoupí do jarního pokračování celostátní soutěže už pod novým názvem Blanensko příští neděli v Jihlavě, na vedoucí duo Praha – Most ztrácí čtyři body. „Chceme určitě zůstat do třetího místa, ale jaro bude těžké, protože ze sedmi zápasů nás čeká pět venku, kde jsme neudělali ani bod. Bude důležité, v jaké sestavě se budeme scházet, pokud jako v posledních dvou podzimních utkáních, jsme schopní konkurovat všem včetně Prahy i Mostu," připomněl Paděra vysoká vítězství nad Milovicemi a Brnem.

V příštích sezonách se možná Blanensko dočká i superligových střetnutí s Olomoucí. „Bylo by to zajímavé, jenže to chce někoho, kdo se do toho pustí, iniciátora, který mužstvo složí dohromady. Podpořím to, chtěl bych se stát hráčem v nejvyšší celorepublikové soutěži," přikyvoval Pagáč.

Malý fotbal v Olomouci nabízí podle něj velké množství kvalitních hráčů. „I když je v naší nejvyšší lize každému mužstvu povolený jen jeden registrovaný fotbalista, kvalita je dobrá. Pokud by měl povolené starty jakýkoli hráč, který nastupuje v olomoucké soutěži, bude kvalita mužstva vynikající," měl jasno Pagáč.

Přátelské utkání

malý fotbal

Boskovice, Červená zahrada

Blanensko – Olomouc 4:4 (2:2)

Branky: Ondřej Paděra 2, Karel Stehlík, Ondřej Španěl – Miroslav Sekel 3, Vlastimil Šebesta.

Rozhodčí: Michal Reschovský