Zápas začal oboustranně opatrně a gólové hody nabídl divákům až po přestávce. „Ze začátku to bylo jakési vzájemné oťukávání. Ale jak padl první gól, tak se zápas otevřel a hrálo se nahoru – dolů. I v prvním poločase měly týmy šance, ale zahazovaly je. Padat to tam začalo až ve druhém poločase, naštěstí víc do jihlavské sítě,“ radoval se z vítězství trenér Petr Dolníček. Ten měl k dispozici jen jednoho muže na střídaní, ale hráči vydrželi v tempu až do závěrečného hvizdu.

Příští kolo má Blanensko hrát po reprezentační přestávce 20. října v Mostě, ale termín se asi bude měnit. Národní tým se ve dnech 1. - 11. října zúčastní mistrovství světa v australském Perthu. Blanensko má v kádru dva zástupce, Ondřeje Paděru a Jana Koudelku.

Blanensko - Jihlava 8:6
Poločas: 1:2. Branky: Paděra 4, Stara 2, Rus, Matoušek. Blanensko: Klimeš – Rus, Studený, Paděra, Matoušek, Stara, Fládr.
Další výsledky: Most - Brno 3:4 (0:1), Olomouc - Příbram 10:2 (5:1), Plzeň - Pardubice 4:8 (1:3).