Na začátku každého měsíce představíme čtveřici vybraných sportovců, kteří svým výkonem rozčeřili zdejší vody a pokud možno dosáhli i za hranice okresu. Sportovní fanoušci pak mají možnost celý měsíc hlasovat na internetových stránkách Blanenského deníku Rovnost o svém favoritovi. Za měsíc leden jsme do čtveřice sportovců vybrali nejlepšího fotbalistu Blanenska za rok 2009 Martina Šmerdu. O přízeň čtenářů bojuje za měsíc únor atletka Jana Sotáková, kolisté ze Svitávky Hrdlička s Hasoněm, hokejový tým Minervy Boskovice a fotbalové družstvo žáků FK Apos Blansko.

Jana Sotáková, atletika
Blanenská atletka sbírala v únoru medaile na halových mistrovství republiky. Mezi dorostenkami skončila v Praze ve víceboji stříbrná. Výkonem 3 437 si vytvořila osobák a přepsala navíc rekord okresu Blansko. Další stříbro přidala na šedesátce překážek a bronz pak na čtyřstovce.

Jiří Hrdlička, Radim Hasoň, kolová
Dvojice svitáveckých kolistů ovládla Turnaj mistrů v Šitbořicích. Do turnaje sice vstoupila porážkou s tradičními rivaly z Favoritu Brno, párem Skoták-Šmíd. Pak už však Svitávka soupeře porážela jako na běžícím pásu a nakonec se radovala z celkového vítězství.

Minerva Boskovice, hokej
Tým trenéra Krupičky podával v sezóně nevyrovnané výkony. V závěru krajské soutěže však chytil jakoby druhý dech a v play off doslova ožil. Boskovice se nakonec prokousaly až do finále. Tam už však nestačily na Moravské Budějovice a ve třech vyrovnaných zápasech těsně prohrály.

Mladší žáci FK Apos Blansko, fotbal
Mladší žáci blanenského fotbalového klubu dokázali vyhrát zimní halovou ligu v Kuřimi. Do Kuřimi přijelo postupně v průběhu zimy dvanáct družstev. V závěru se Blansko muselo obejít bez několika klíčových hráčů, přesto nakonec dokázalo s velkým náskokem před ostatními vyhrát.