V prosinci odstartovala anketa Blanenského Deníku o nejlepšího sportovce uplynulého měsíce. V začátku každého měsíce představíme několik vybraných sportovců, kteří svým výkonem rozčeřili zdejší vody a pokud možno dosáhli i za hranice okresu. Každý pak bude mít možnost celý měsíc hlasovat na internetových stránkách o svém favoritovi.

S vítězem ankety přineseme rozhovor v tištěném Deníku. Za leden vybíráme sportovce, kteří nejenže přesáhli okres, ale přinejmenším pokořili republiku.

Dominik Špaček, plavání

Velký talent blanenského plavání, jehož jméno už má v krajských žákovských kategoriích náramný zvuk. Špaček jako šipka prolétl prsařskou padesátkou na plaveckém podniku Brněnský tučňáček. V tvrdé konkurenci šedesáti závodníků navíc dohmátl na konci závodu ve famózním čase 43,8 s.

Štěpán Hrůza, hokej

Útočník Štěpán Hrůza dal na přelomu roku v sedmi zápasech devět branek, a výrazně přispěl k výhrám Blanska. V prohraných zápasech v Karviné a na Technice dal všechny čtyři góly svého týmu. Po problémech s nečistou hrou a zbytečným oslabováním mužstva našel svoji střeleckou formu a na ledě se uklidnil.

Družstvo juniorů, vzpírání

Družina boskovických siláků pod vedením zkušeného kouče Čestmíra Sekaniny zvládla kvalifikaci o postup mezi republikovou elitu. Rozhodující krok udělala na závěrečném podniku v Rotavě. Boskovičtí juniorští vzpěrači si tak vyzkoušejí boje s nejlepšími českými družstvy po dlouhých dvaceti letech.

Jiří Hrdlička, Radim Hasoň, kolová

Po roční pauze strávené v první lize se dvojice svitáveckých kolistů prodrala do nejvyšší tuzemské soutěže. V úvodním kole extraligy pak Hrdlička s Hasoněm nechali všechny soupeře za sebou a usadili se na čele průběžného hodnocení. Na druhé pozici jim záda kryje další svitávecký pár Loskot s Vitulou.