Sportovec okresu Blanska roku 2018 - výsledky ankety
KOLEKTIV – MLÁDEŽNICKÝ TÝM
Štafeta oddílu atletiky ASK Blansko - atletika
Běhá ve složení: Dominika Bezdíčková – kapitánka, Veronika Jakusidisová, Kateřina Šebková, Natálie Poláčková. Na mistrovství České republiky byla nejlepší ze štafet mladších žákyň.
Družstvo kolové U-23, sálová cyklistika Svitávka
Tým tvoří Jiří Hrdlička mladší a Roman Staněk. Jsou mistry ČR kategorie U-23, na ME U-23 skončili na 3. místě. Postoupili do extraligy mužů.
Sokol Letovice - minivolejbal
Ve složení Tobiáš Řehoř, Jakub Bušek, Martin Šterc a Jan Strýček vyhráli všechna utkání krajské soutěži i závěrečné krajské finále. První místo v kraji znamenalo postup. Stali se i vítězi celostátního kola.

KOLEKTIV - SENIORSKÝ TÝM
FK Blansko – fotbal, muži
V podzimní části Moravskoslezské divize D vyhráli všech 15 utkání.
FC Boskovice - fotbal, muži A
Po podzimní části vedou krajský přebor s náskokem tří bodů před Mutenicemi.

SPORTOVNÍ TALENT
Natalie Součková - kuželky KK Blansko
Ročník 2001, jako dorostenka od této sezony nastupuje pravidelně za družstvo žen, hrající 2. ligu.
Veronika Jakusidisová – atletika, ASK Blansko
Ročník 2005, členka Atletického klubu ASK Blansko. Reprezentuje ČR v kategorii žáků. Je vícemistryní republiky v běhu na 300 m na dráze.
Pavla Štoudková – atletika, ASK Blansko
Ročník 2003, ve své kategorii je držitelkou tří národních rekordů v bězích na 800m a 1 500m v hale a na 800 m na dráze. Je mistryní České republiky v na 800 m v hale i na dráze a vpřespolním běhu.
Klára Stloukalová - basketbal
Ročník 2002, reprezentanka ČR U16, zúčastnila mistrovství Evropy této kategorie v litevském Kaunasu a se svými spoluhráčkami získala stříbrnou medaili.
Matěj Kalina – cyklistika, CK Letovice
Ročník 2012, z mistrovkých 11 závodů své kategorie stál desetkrát na stupeň vítězů. V poháru „Drahanské vrchoviny“ kategorie MTB, obsadil druhé místo.
Adéla Zavřelová – triatlon, Elite sport Boskovice
Ročník,2007. Je mistryní ČR v triatlonu i v duatlonu. Zvítězila v serii 2XU triatlonu Austrálie 2018 a skončila druhá v IM triatlonu v Malajsii.
Monika Sedláková – basketbal BK Blansko
Ročník 2004, je hráčkou týmu kategorie U-15, který stabilně patří k absolutní špičce Nadnárodní ligy.
Kateřina Štefanová – rychlobruslení, ASK Blansko
Ročník 2004, je celkovou vítězkou série závodů juniorek „Brněnský komár“, na závodech „Masaryk RUN“ na 1 500 m skončila pátá v juniorské kategorii. V „Blanenské desítce“ v kategorii žen dojela v závodě na 5 km na pátém místě.
Matěje Semeniuka - rychlobruslení, ASK Blanko
Ročník 2003, je celkovým vítězem série závodů juniorů „Brněnský komár“ . Ve stejné kategorii v závodě na 1 500m, zvítězil i na „Blanenské desítce.“ Na závodech „Masaryk RUN“ na 1 500m skončil druhý v juniorské kategorii. Aktuálně je republikovém žebříčku juniorů pátý.
Vratistava Zdrubecká – agility, SPV Radost
Ročník 2002, byla členkou reprezentačního družstva juniorů, které na European Open Junior v Nizozemsku zvítězilo v kategorii junioři Large.

SPORTOVNÍ AKCE ROKU
Blanenská desítka – pořadatel Team agency s.r.o.
5. ročník. Je největší sportovní akcí v regionu., letos startovala přes 1100 účastníků .
Boskovické běhy – pořadatel Sportuj s námi
Cílem je nabídnout spoluobčanům sportovní a kulturní vyžití a nový způsob trávení volného času. Každoročně se účastní kolem 3 000 návštěvníků.
Čokoládová tretra Blansko, pořadatel AK ASK Blansko
Čokoládová tretra se pravidelně koná v Ostravě v předvečer atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. Oblastní kolo v Blansku proběhlo poprvé za účasti 600 dětí.

TRENÉR ROKU
Jiří Ošlejšek – atletika
Věra Břinková- rychlobruslení
Barbora Holánová - gymnastika

OSOBNOST V OBLASTI SPORTU
Milan Hrubý – vytrvalostní běh
V loňském roce oslavil 80. výročí narozeniny a stále se věnuje aktivnímu sportování. Vyhrál „Veterán kros“ v Rudici a půlmaratony veteránů v Kolíně a v Blansku.
Jana Matušková - fotbal
Jejím prvním klubem byl Spartak ČKD Blansko. Hrála za reprezentaci tehdejší České socialistické republiky, s aktivním fotbalem skončila až v roce 2016 ve 63 letech.

SYMPAŤÁK ROKU
Václav Kolář – biketrial, ÚAMK Biketrial Blansko
Získal jubilejní desátý titul mistra světa v nejprestižnější kategorii Elite.Ve stejné kategorii se stal mistrem ČR i Evropy.

SPORTOVCI JEDNOTLIVCI
Ondřej Paděra – fotbal
Je členem družstva ČR v malé kopané které získalo titul mistra světa a druhé místo na mistrovství Evropy. Je kapitán a nejlepším střelec týmu Blanensko, hrajícího nejvyšší soutěž v ČR. Velký fotbal hraje za FK Blansko, se kterým má nakročeno do Moravskoslezské ligy.
Jan Koudelka - fotbal
Je členem reprezentačního družstva ČR v malé kopané, se kterým získal titul mistra světa a druhé místo na mistrovství Evropy. Patří k oporám týmů Blanensko, hrajícího nejvyšší soutěž v ČR. Ve velkém fotbale hraje za druholigový 1. SK Prostějov.
Petr Mareček – vzpírání, TJ SOUZ Boskovice
Mistr ČR v kategorii mužů, šestkrát překonal národní rekord, čtyřikrát měl nejlepší výsledek podle v přepočtu na body bez rozdílu věku a váhy.
Miloslav Bayer – triatlon, Konrad Tools Team
Narodil se v roce 1947. Stále má vysokou sportovní výkonnost. Ve své kategorii vyhrál několik závodů. Mj. „Krušnoman“ ve Slovinsku, což bylo mezinárodním mistrovství ČR v dlouhém trialonu. Je mistrem ČR v dlouhém duatlonu a vítězem českého poháru.
Pavel Kučera – kulturistika, ASK Blansko
Na závodech v Praze obsadil 2. místo v mrtvém tahu. V kategorii Strongman získal jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.
Matěj Tužil – basketbal, BBK Blansko
V současnosti hraje za druholigový SQAM BŠM Brno a zároveň hostuje v mateřském BBK Blansko.
Filip Pavlon - triatlon
V Sankt Pőltnu obsadil v dlouhém triatlonu ve své kategorii 22. místo ze 202 účastníků. Na Palava Race skončil devátý, na Chalenge Prague byl šestnáctý a na Pilman Triatlonu obsadil 7. místo z 251 startujících.