Pivovar Černá Hora Blanensko vděčí za obrat v duelu především úderné ofenzivní dvojici. Koudelka nasázel hattrick, Paděra přidal dvě branky. „S Koudym jsme na sebe zvyklí odmalička a malý fotbal spolu hrajeme čtyři roky. Víme, co jeden od druhého čekat, na hřišti si vyhovíme a jsme jenom rádi, že nám to zrovna vyšlo i v Olomouci. Je fantastické, že jsme vyhráli, dovezli jsme tři body z venku. Teď máme v neděli doma Brno, chceme znovu vyhrát. Jako každý rok toužíme hrát o nejvyšší příčky, záleží jen, jak k tomu přistoupíme a zda se všechno sejde. Snad to tam bude padat nadále jako doteď,“ přál si Paděra.

V prvním poločase Olomouc oba české reprezentanty umně eliminovala, po jejich kombinaci Blanensko vstřelilo jedinou branku. Jenže postupně se rozstříleli. „Věděli jsme, že mančaft stojí na nich, oba dva jsou výborní hráči, což dokazují v každém zápase, kdy jsou produktivní góly i asistencemi. První poločas taky měli šance, bohužel jim to tam ve druhém začalo padat, pro nás v nepříjemnou chvíli, kdy jsme vedli a hosté duel otočili. Škoda, že jim střelecký prach nezvlhl na celý zápas, ale jen na půlku,“ trpce se pousmál hanácký gólman Jaroslav Běhalík.

Olomouc poslal ve čtvrté minutě do vedení Martin Bernard, pak sice snížil Koudelka, ale v závěru první půle zvýšil domácí hrající asistent Lukáš Pagáč. Čtyři minuty po přestávce navíc přidal třetí olomouckou trefu Jakub Krejčí. Jenže vzápětí srovnal Koudelka a patnáct minut před koncem duelu dovršil z pokutového kopu hattrick. „Jak v Brně, tak s Blanenskem jsme se přesvědčili, že vedení o dva góly v malém fotbale naprosto nic neznamená. Zápas můžeme ztratit v prvním poločase i v posledních minutách druhého, musíme pořád hrát a makat,“ uvedl Běhalík.

Biketrialista Václav Kolář.
Blanenské klání na mokré a bahnité trati mělo dva vítěze. Koláře a Hlavatého

Deset minut před koncem obrátil vývoj utkání Zdeněk Fladr, o chvíli později pak viděl červenou kartu gólman Běhalík. „Byl to hodně dobrý zápas na obě dvě strany. První poločas nám vyšel výborně, vedli jsme 3:1, pak jsme se asi nechali výsledkem uchlácholit. Hosté srovnali a přišlo vyloučení, které se ukázalo jako klíčové, do té doby šlo o otevřený zápas. Dostali do prázdné brány dva góly, ale to už jsme hráli vabank,“ podotkl Běhalík.

Dvěma brankami v závěru rozhodl o třech blanenských bodech Paděra. „Návrat z mistrovství světa nám vyšel fantasticky, hráli jsme těžký zápas v Olomouci, která byla kompletní a doma moc neprohrává. O to víc si vážíme, že jsme tam vyhráli, sešlo se nám dobré a kvalitní mužstvo, zahráli jsme výborný zápas, i domácí podali dobrý výkon. Dokázali jsme je přehrát, měli jsme spoustu šancí v prvním poločase, kdy jsme ještě prohrávali, ale napadalo nám to tam až ve druhé půlce, za což jsme každopádně rádi,“ těšilo boskovického kanonýra.

Olomouc zaznamenala třetí prohru z pěti letošních utkání a v tabulce jí patří šestá pozice. Blanensko je páté. „Výsledky z prvních čtyř zápasů pro mě byly docela zklamání, když jsme získali jen šest bodů. V Brně jsme měli utkání dobře rozjeté, ale dostali jsme v posledních deseti minutách tři góly a prohráli jsme 2:3. V Příbrami tam domácím spadlo bohužel všechno. Herně se nám celkem daří, určitě však musíme zase makat jak v obraně, tak v útoku, a konečně to vyjádřit bodově,“ nabádal olomoucký brankář.

Paděra s Koudelkou se týden po návratu z mistrovství světa v tuniském Nabeulu bez potíží přeorientovali na Superligy malého fotbalu. „Samozřejmě tempo zápasů je úplně jiné než na mistrovsví světa, stejně tak atmosféra, ale už jsme doma týden a není složité naběhnout opět do Superligy,“ řekl světový šampion Paděra.

Zlatou medaili si nesmírně užívá. „Je to krásné, jednoznačně největší úspěch v mém sportovním životě. Když už si myslím, že oslavy končí, vždycky se někdo připomene. Spousta lidí chce slavit, pořád nějaké návštěvy, v úterý jsme byli s Koudym u místostarosty Boskovic, ještě nás čekají návštěvy u Koudyho v Suchém. Oslavy máme pořád, spousta lidí se nás stále ptá, takže si úspěch ani zatím nějak neuvědomují. Je to nádherný pocit a přál bych ho každému na světě,“ dodal blanenský útočník.

Olomouc – Blanensko 3:6 (2:1)
Branky: 4. Bernard, 30. Pagáč, 34. Krejčí – 20., 36. a 45. (PK) Koudelka, 59. a 58. Paděra, 50. Fladr.  
Rozhodčí: Oulický – Virčík. ŽK: Pagáč, Vančura – Havlíček, Sedlák. ČK: 52. Běhalík (Olomouc).
 
Olomouc
: Jaroslav Běhalík – Pavel Kryl, Jakub Krejčí, Lukáš Pagáč, Antonín Čech, Lukáš Kaďorek, Miroslav Laštůvka, Martin Schlehr, Lukáš Hrubý, Martin Bernard, Tomáš Režný, Petr Kobylík.
Blanensko: Jakub Klimeš – Ondřej Paděra, Tomáš Gracias, Zdeněk Fladr, Jan Minx, Jakub Sedlák, Jan Havlíček, Filip Studený, Jan Koudelka, Adam Širůček.