Šanci k přepuštění vedení dala Praha svému sokovi sobotní ztrátou v Jihlavě, kde vyhrála až 4:3 po pokutových kopech. Zápas z boskovického areálu Červená zahrada vysílá ve středu živě od 18.00 hodin stanice ČT sport. „Televizní utkání jsou specifická zejména tím, že oba týmy se vždy představí v nejsilnějších možných sestavách. Zatímco na normální zápasy mají někdy trenéři problém některé hráče přemluvit, v televizi se chce ukázat každý," uvědomuje si mostecký trenér Vojtěch Benda.

V téměř nejsilnější sestavě vyrazí Most také k daleké cestě na jih Moravy. „Musím poděkovat hráčům, že s výjimkou jednoho specifického případu v Jihlavě jsme všechna utkání odehráli ve velmi silné sestavě. Jsem přesvědčený, že i to je jeden z důvodů, proč jsme tam, kde jsme. Proto ani v nominaci proti Blanensku nenajdete žádnou překvapivou novou tvář, ale jde o kluky, kteří za Most nastupují opakovaně, mají vysokou kvalitu a pevně věřím, že kvalita je vyšší než u soupeře," vyhlašuje Benda.

Blanensko má ve svém středu několik reprezentantů, ale na jaře se souží. Prohrálo 5:8 v Jihlavě a 3:9 v Praze. Zato doma z pěti případů pouze jedinkrát nezvítězilo, když podlehlo 3:6 Praze. „Hráli jsme s týmy, které mají na jaře zatím nejlepší formu, přesto nás porážky mrzí. Přes zimu se nám vinou zranění rozpadla obrana. Doufáme, že už v zápase s Mostem dojde ke zlepšení," doufá blanenský trenér Jindřich Záboj.

V Boskovicích lze očekávat především ofenzivní partii, protože útočná kvalita patří mezi největší zbraně obou mužstev. V domácím dresu se představí český reprezentant Ondřej Paděra, který se čtrnácti brankami vládne pořadí střelců celostátní soutěže. Na pátém a šestém místě jsou jeho spoluhráči Jan Koudelka a Zdeněk Fladr.

Jenže pozadu není ani Most, na Paděru z druhé příčky dotírá devítigólový David Macko, nejlepší jedenáctku pak uzavírá trojice Michal Macháček, Jakub Polák a Jan Pyskatý se sedmi brankami. „Most má dobrý tým, přesto jdeme do zápasu s jediným cílem zvítězit. Potřebujeme maximální výkon od všech a doufám, že nám pomohou diváci," vyzývá blanenský kouč.

Podzimní vzájemný duel na severu Čech ovládl domácí celek 5:2 a jaro zatím Most ozdobil dvěma vítězstvími. Zvítězil 6:1 v Příbrami a pak smetl Milovice 16:0. „Samozřejmě si uvědomujeme kvality českých reprezentantů v čele s Ondřejem Paděrou zejména v brejkových situacích. Opět však chceme diktovat tempo hry permanentní přesilovkou hranou s Ondřejem Bírem a věřím, že Blanensko tak bude mít minimum příležitostí své zbraně využít," podotýká Benda.

Právě taktika s vysunutým a rozehrávajícím gólmanem Bírem slaví úspěchy. „Stále víc jsem přesvědčený, že toto je budoucnost malého fotbalu. Nikoli výborný brankář, který je dobrý hráč v poli, ale výborný hráč z pole, který je dobrý brankář. Takto totiž většinu zápasu kontrolujete míč a bez něj soupeř skóruje jen velmi těžko," usmívá se mostecký stratég.

DRFG Superliga v malém fotbale

Předpokládaná sestava Blanenska:

Pavel Hrdý (FC Sampdoria Poříčí) – Ondřej Paděra, Antonín Preč, Robin Muller (všichni BK Sadros Boskovice), Filip Adamec, Pavel Blaha (oba M. K. Louka), Zdeněk Fladr (SK Viktoria Suchý), Zdeněk Traxl, Jan Doležel (oba Kvasar Černá Hora), Tomáš Prudil (FK Rozhraní), Ondřej Španěl, Vítězslav Boček (LPP Lhota u Lysic)

Předpokládaná sestava Mostu:

Ondřej Bíro – Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák, Tomáš Režný, Michal Khauer (všichni Gamblers Most), Dominik Onuščák, Jan Pyskatý (oba Inseminátors FC), Václav Šlégr (FC Jeptišky)