V utkání proti outsiderovi neoslnily formou, přesto vybojovaly dva cenné body. „Měly jsme to hodně vydřené jako tým, ale já jsem spokojená," říkala s úsměvem na tváři Zuzana Musilová.

Do hlediště blanenské kuželny zasedli mimo hrstku věrných příznivců také hosté z NBC. Tiskový mluvčí Klaus Barth, generální sekretář Lutz Konetzni a prezident ČKA Petr Vaňura. V první polovině utkání sledovali cestu za výhrami dvou domácích hráček a jedné hostující. Po bodu do blanenské šatny přinesly Soňa Lahodová a Lucie Nevřivová.

Jejich spoluhráčka Helena Daňková podlehla Evě Kopřivové. „Lucka takhle hraje standardně, Helči se dneska nedařilo, normálně hrává víc. Vedeme 2:1 a je tam aspoň sto kolků, takže ony by musely vyhrát dvě, jedna prohrát a porazit nás o hodně. Zatím se to vyvíjí nadějně," pochvalovala si Lahodová po polovině.

Optimismus vydržel jí i celému týmu až do konce zápasu. Zdeňka Ševčíková, Zuzana Musilová i Lenka Kalová porazily své soupeřky a zajistily KK Blansko výhru nad protivníkem z Prahy, díky které udržely náskok na dotírající čtvrtý Zlín. Oba soupeři na čele tabulky, Valašské Meziříčí ani Slavia, ve svých duelech nezaváhali, a tak zůstává blanenský odstup za prvními dvěma místy stále tříbodový.

Blanenským hráčkám chybí hlavně body, které poztrácely na začátku sezony. V prvním kole s Náchodem a pak na hřišti sobotního soupeře, pražské Konstruktivy. Svou roli v tom sehrála i nová kuželna. Boj o titul Ševčíková stále nevzdává. „Věřím tomu, že se to povede. Slavii máme doma, ta by se dala porazit. S Velkým Meziříčím hrajeme venku, ale budeme bojovat," slíbila domácí kapitánka za celý svůj tým.

„Hrálo se mi tady dobře. Ale můj výkon nebyl takový, jaký bych si představovala. Celý tým zahrál průměrně," hodnotila představení osobní i celého poraženého týmu v blanenské kuželně Marie Chlumská.

Pomyslný souboj o nejvíc poražených kuželek vyhrála Lucie Nevřivová. Šestistovka nepadla žádná. Další pokus na dosažení téhle mety budou mít hráčky Blanska v dalším kole, zajíždí do Zábřehu.

IVETA BORKOVÁ