To, že trať vybízí k překonání osobních rekordů, neznamená, že je Blanenská desítka určená jen pro zdatné sportovce. „Naopak, akce je otevřená všem bez rozdílu výkonnosti, pro malé, začínající i zkušené závodníky," upozorňuje ředitel závodu Tomáš Mokrý. V prvním ročníku stanovili pořadatelé kapacitu pět set účastníků.

Hlavní trať povede po ulici Poříčí s obrátkou u obce Ráječko. Zázemí závodu poskytne sportovní hala na ostrově Ludvíka Daňka. Na trati bude jedna občerstvovací stanice na pátém kilometru a druhá v cíli. V případě velkého horka pořadatelé přidají další občerstvovačku ještě na obrátce.

Kromě běhu si užijí závodní atmosféru i příznivci in-line bruslí a koloběžek. „Startující v závodě koloběžek mají možnost si zdarma zarezervovat koloběžku, která bude připravena k zapůjčení hodinu před startem. Rezervace je nutná, protože počet koloběžek je omezený. Rezervační formulář najdete na webu www.blanenskadesitka.cz v sekci koloběžky," přidává další detaily Mokrý.

Drobnou cenu získají všichni přihlášení. Každý malý závodník na 200metrové trati obdrží v cíli speciální perníkovou medaili, všichni registrovaní účastníci pak získají pamětní předmět Blanenské desítky a další dárky a slevy od ostatních partnerů akce.

Nejlepší odměnou ovšem má být dobrý pocit z pohybu a příjemně prožitého dne. Pořadatelský tým Blanenské desítky má za sebou i úspěšný běžecký závod Masaryk run na Masarykově okruhu v Brně. Tentokrát akci pojal jako sportovní festival zaměřený na děti i na dospělé s cílem zapojit co nejvíce lidí z Blanska a širokého okolí. „Těšíme se na každého, věříme, že se Blanenskou desítkou podaří založit novou tradici a že se budeme setkávat každý rok," uzavírá Mokrý.