Ze Strawberry Field si odvezli dvě snadné vítězství 10:1 a 5:0. Blansko stále živoří na dně extraligové tabulky. V prvním utkání držel favorizovaného soupeře dlouho při zemi blanenský nadhazovač Miroslav Konvalinka, který dovolil Drakům v první směně pouze jediný doběh.

Když Brňané přidali po chybě blanenské obrany další dva body, vypadalo to, že skóre bude narůstat. Konvalinka se však rozházel a podpořen výbornými zákroky Felkla a Orálka v obraně, paralizoval útok soupeře až do konce sedmé směny. Střídající mladý nadhazovač Blažek však na zkušeného soupeře nestačil. Domácí v závěru inkasovali sedm bodů a prohráli nakonec jednoznačně rozdílem třídy 10:1.

V odvetě začal nadhazovat za Blansko teprve sedmnáctiletý Jakub Kostka. V úvodních dvou směnách proti němu skórovali brněnští hráči celkem třikrát, ale až do konce šesté směny se proti blanenské dobře hrající obraně už neprosadili. Závěr utkání dohazoval za Black Hill Jan Felkl. Nebýt chyby polařů, udržel by čisté konto.

O co lépe zahráli blanenští v obraně, o to hůře se jim dařilo v útočné fázi hry. Pokud se pálkaři dostali na mety, nedařilo se je posunovat dalšími odpaly do skórovací pozice. Bezchybnou hrou v poli udrželi Draci blanenský útočný účet na nule.

Jaroslav Krejčíř