A nejsou v žádném případě bez šancí. „Medaili čekám od Ondry Šenka, který jezdí poslední rok v kategorii Minime. Je ve formě a na medaili určitě má,“ řekl před odjezdem šéf blanenského biketrialového klubu Radim Kakáč, který má zároveň na starosti i českou reprezentaci.

Podle něj by se v kategorii Elite měl na mistrovství prosadit i několikanásobný mistr světa v mládežnických kategoriích, „létající“ Václav Kolář. „Ještě jsem neviděl soupisku Španělů, kteří Elitě kralují. Vašek by ale kolem pátého místa zajet mohl. Medaile by ovšem byla super,“ dodal Kakáč s tím, že podobné umístění čeká i od Martina Kakáče v kategorii Senior.

Na biketrialové tratě sto padesát kilometrů od Stockholmu vyrazí závodníci v sobotu a v neděli. První den pojedou mladší kategorie. S blanenskou výpravou neodcestoval Václav Gryc, který se v poslední době velmi zlepšil a mezi juniory mohl bojovat o některou z medailí. „Vašek má zraněné zápěstí. Má ruku v sádře a vypadá to, že bude asi dva měsíce bez kola. Škoda. Mezi juniory na bednu měl,“ uzavřel Kakáč.

Po mistrovství Evropy ve Švédsku čekají biketrialisty ještě v červnu a červenci dva závody Evropského poháru.