„Zkazil jsem, co se dalo,“ uvedl k třetímu místu, které by pro někoho jiného mohlo být třeba životním úspěchem, Kolář. Už zítra může Herkovi vše oplatit doma v Blansku. V tradiční lokalitě nad Palavou se totiž jede závod mistrovství republiky.

První ze dvou závodů Evropského poháru v biketrialu se jel u francouzské vesničky Soual. Blansko zastupovali dva jezdci, v kategorii elite Václav Kolář, v seniorech Martin Kakáč. Z konkurence chyběl pouze čerstvý mistr Evropy Španěl Alonso. Kolář i Kakáč nasbírali v prvním kole velké množství chyb a připravili se tak o možnost zaútočit na lepší umístění. „V prvním kole měl Martin třiadvacet trestných bodů, ve druhém tři, na lepší než čtvrté místo už to ale nestačilo,“ podotkl k vystoupení Martina Kakáče v seniorech vedoucí české výpravy Radim Kakáč.

Václav Kolář po svých chybách letos poprvé prohrál souboj s hodonínským Davidem Herkou, před kterým vede v průběžném hodnocení mistrovství republiky. „Tratě vůbec nebyly těžké, většinou to byly moje chyby. Trošku mě to zamrzelo, ve druhém závodě se to bude těžko dohánět,“ říká Kolář. Naopak Herka si užíval vítězství. „Jel jsem tam s úplně čistou hlavou a s tím, že si chci jezdit to svoje a podle sebe. A že budu víc spoléhat na svoji hlavu než na cizí rady. Hned na úvod jsem ale chytl tři pětky. Říkal jsem si, že už je všecko v háji. Až ve druhém kole jsem se dověděl, že jsem první. Úplně jsem hleděl. Myslel jsem si, že to není možné. Jsem moc rád, že jsem vyhrál. Taky mě potěšilo to, že jsem letos poprvé Vaška porazil,“ radoval se závodník AMK Mladost Hodonín.

V sobotu se jede v Blansku čtvrtý díl mistrovství České republiky v biketrialu. Loni si přesunutí závodu na Sportovní ostrov Ludvíka Daňka vynutila kalamita, letos se závody vrací do tradiční lokality nad rekreačním centrem Palava. „Tratě už jsou připravené. Pojede se kousek výš, ve střední části, takže to bude trochu změna. I díky vichřici se tam vytvořila nová místa a diváci budou mít dobrý výhled na některé sekce,“ hlásí z pořadatelského týmu Radim Kakáč.

Hlavním favoritem je samozřejmě Kolář. Ten k tréninku přistupuje svérázně. „Tratě jsem ani neviděl. Myslím, že by to nebylo fér vůči ostatním závodníkům, kdybych na nich trénoval,“ říká nejlepší český biketrialista.

Kromě něj se představí i další Blanenští. V nejprestižnější kategorii elite jej doplní Martin Kakáč, v juniorech pojede Michal Stloukal, ten je průběžně čtvrtý a výkony důstojně zastupuje Václava Gryce, který nemůže jet kvůli zraněné ruce ani v Blansku. V minime pak bude bojovat ze druhého místa Ondřej Šenk. „V seniorech bohužel nenastoupí ani Tadeáš Ševčík, který leží s horečkami,“ doplnil Radim Kakáč.

Blanenský závod bude zárověň posledním nominačním na mistrovství světa. Kromě kompletní české špičky pojedou i slovenští závodníci.

Druhý prázdninový týden odjíždí Kolář s Kakáčem do Itálie k druhému závodu Evropského poháru. Poté už nastane vrchol biketrialové sezony – dvoudílný světový šampionát. První část se jede ve španělském Sant Miguel de Campmajor a druhá v Březové u Sokolova.

Mistrovství republiky v biketrialu
Pivovar Černá Hora Cup – Blansko 2011
4. závod seriálu Mistrovství České republiky a Přeboru ČR v biketrialu 2011
Blansko – údolí nad Palavou
sobota 25. 6. 10:00 – 16:00