Pro něj jako pro předsedu českého biketrialu to vzhledem k mezinárodním závodům ale moc odpočinek nebude.

Sezona začíná soustředěním v Chorvatsku?

To ani ne, to je spíš akce pro deset patnáct nejnadanějších mladých jezdců, tam jezdí kluci individuálně, jako oddíl tam nikoho nevysíláme.

Ve startovní listině jsou nová jména i z blanenské­ho klubu…

Ano, je tam třeba Jáchym Páral nebo Ondřej Maulis, kteří začali po loňském mistrovství světa a podzim zvládli výborně, takže jsou v kategorii poussin. Jinak zůstává ta generační díra mezi nejmladšími a pak a Ondřejem Šenkem, který je v juniorech.

Jaké jsou cíle v republikových i mezinárodních soutěžích?

Doufám, že Václav Kolář i Martin Kakáč budou mít medaile. Ještě nemáme dořešené, v jaké kategorii nastoupí Martin ve světě, jako vicemistr v seniorech by měl jet v elite, ale kvůli dotačnímu programu ministerstva bychom potřebovali, aby ještě zůstal v seniorech, pak jsou tam jen mladší jezdci. Uvidíme, jestli se dohodneme s federací.

V republikové soutěži patří mezi hlavní favority Martin Kakáč s Václavem Kolářem a hodonínským Davidem Herkou, nebo ještě někdo další?

Jsou tam ještě šikovní kluci Procházkovi z Přerova, bude záležet na tom, jak se jim bude dařit, hlavně Pavel umí zajet dobře takticky a získat body tam, kde Martin nebo David ztrácí, protože všechno skáčou. Pak je tam ještě Vojta Křiva z Hamrů nad Sázavou, mladý nadějný jezdec. Ale je fakt, že hlavní trojici tvoří Vašek, Martin a David.

V Blansku se letos pojede pouze závod mistrovství republiky…

Ano, 21. června, náš klub si tuhle sezonu trochu oddychne, i když pro mě jako předsedu českého biketrialu to moc neplatí vzhledem k závodům mistrovství Evropy ve Znojmě a mistrovství světa v Tanvaldu.

Pojede se na tradičních tratích nad Palavou, nebo budou umělé sekce?

Bude to klasicky nad Palavou, lokalita je osvědčená, myslím, že všechny sekce budou přírodní na rozdíl od minulého roku, kdy tam byla umělá sekce kvůli mistrovství světa.

Mistrovství světa se jede na tři závody, z toho dva jsou ve Španělsku, bude to výhoda pro mistra světa Comase a další španělské jezdce?

Ten jeden závod je v oblasti u portugalských hranic, takže pro katalánské jezdce je to taky dost daleko, řekl bych, že ty tratě budou pro ně stejně neznámé jako pro nás. Viděl bych to tak, že nejlepší Katalánci mají jeden svůj závod, stejně tak čeští v Tanvaldu a ten druhý španělský je pro všechny neznámý. A v Tanvaldu se jede v motokrosové lokalitě, kluci to tam znají díky Dressler campu.

Jak jsou na tom blanenští biketrialisté s přípravou?

Ve středu začala příprava venku, už jsme opustili tělocvičnu po té zimě, kdy pořád nebylo jasné, jak to s počasím bude. Čekají nás do sezony tréninky třikrát týdně. Pátky pak odpadnou a budou individuální. Začínáme nad Sanatorkou, protože je tam nejsušší les. Sezona pak začne 3. května závodem mistrovství republiky v Kníničkách.