V rekreační oblasti Palava se na domácí trati představí vedoucí muž kategorie Elite a několikanásobný mistr světa Václav Kolář. „Vašek bude tradičně asi největším tahákem, ale myslím, že i v ostatních kategoriích se bude na co dívat. V okolí Palavy jsou jedny z nejhezčích tratí vůbec. Navíc by měla přijet kompletní česká biketrialová špička,“ řekl ředitel závodu Radim Kakáč.

Blansko je na biketrialové mapě známým pojmem. Každý rok ze zde jezdí závod mistrovství republiky. Loni se zde představila absolutní světová extratřída na mistrovství světa. „Při mistrovství republiky se snažíme v dané lokalitě jezdit jen jeden závod, aby byla nějaká změna,“ dodal Kakáč.

Před sobotní kvalifikací v Blansku má účast na mistrovství světa z blanenských jezdců jistou Václav Kolář v Elite, Václav Gryc v Minime a Martin Kakáč mezi juniory. Během posledních čtyř kvalifikačních kol nasbíral slušnou řádku bodů v kategorii Benjamin také Ondřej Šenk. Ten sice poslední kolo v Březové u Sokolova vynechal, ale je stále ve hře. „Smůlu měl Martin Kakáč. Nominaci sice vybojoval, ale nyní má ruku v sádře. Naprasklá zápěstní kůstka. Snad se dá do července do kupy,“ poznamenal ředitel blanenského závodu a biketrialový trenér Radim Kakáč.

V blanenském lesním žlebu čeká na závodníky těžká trať. Pořadatelé navíc přidají v každé kategorii dva kontrolní úseky. Všechny v lesním terénu. Umělé překážky nebudou. „Chceme kluky těžkou tratí co nejvíce připravit na blížící se mistrovství světa. Bude ale hodně záležet na počasí. Jestli sprchne, závod zkrátíme,“ uzavřel Kakáč.

PIVOVAR ČERNÁ HORA CUP – BLANSKO

5. nominační závod na MS v biketrialu a 4. závod mistrovství republiky

21.6. 2008 – Blansko – Palava (rekreační oblast přehrada Palava)

Program soutěže: Zahájení, rozprava 9.45. Start hromadný 10.00 Start jezdců MČR a PČR. 12.00 Start Hobby a Beginner A, B, C. Vyhlášení výsledků hodinu po dojezdu posledního jezdce. Popis tratě: Trať se skládá ze 2 okruhů převážně v kamenitém lesním terénu, délka 2,5 km. 10 kontrolních úseků – (ELITE, JUNIOR, SENIOR ), 8 – (POUSSIN, BENJAMIN, MINIME, FEMINE ), 6 – (Hobby a Beginner A, B, C ).