Na tratích ve slovenském Zarieče jeli bikeři i o nominační body pro letošní mistrovství světa. Ve startovním poli nechyběla ani trojice blanenských závodníků Gryc, Kakáč a Kolář.

Několikanásobný mistr světa v mladších kategoriích Václav Kolář jezdící nyní v Elite, svedl na slovenské půdě tuhý souboj. Na jeho konci brala blanenská biketrialová jednička bronz. Nad její síly byli Španěl Javier Alonso, který Kolářovi oplatil týden starou porážku v prvním kole Evropského poháru a domácí jezdec Peter Muziga.

Protože v seriálů závodů Slovenského poháru pořadatelé nevypsali soutěž v juniorské kategorii musel další z Blanenských Martin Kakáč startovat mezi seniory. V prvním kole si mladý jezdec trať spíše osahával a nevyhnul se v několika sekcích chybám. Ve druhém kole zajel Kakáč podstatně lépe a v celkovém součtu obsadil páté místo.

Nejmladší z blanenských biketrialistů Václav Gryc startoval v kategorii Minime a hned po startu se dostal do čela průběžného bodování. Zatímco soupeři chybovali, projížděl Gryc jednotlivé sekce téměř bez zakolísání a svůj náskok postupně zvyšoval. Po dojezdu nechal své pronásledovatele zpět o jedenáct trestných bodů.

Blanenští biketrialisté nyní ladí formu na závod mistrovství Evropy, který se pojeden na konci května ve španělské L´Escala. V reprezentačním týmu nebudou chybět Václav Gryc, Martin Kakáč a Václav Kolář.


JANA KAKÁČOVÁ

JAN CHARVÁT