„Ze stříbra mám velkou radost. Podařilo se mi porazit mého velkého soupeře Janka Kočiše ze Slovenska. Druhé kolo jsem zajel dokonce jen o jeden trestný bod hůř než vítězný Vašek Kolář," usmíval se po závodě Kakáč.

Na biketrialisty čekaly v Březové u Sokolova dlouhé a hlavně technicky dost náročné závodní sekce. Blanenským jezdcům však trať svědčila. „Podobné tratě mám rád. Závod je víc otevřený a ztráty po drobných zaváháních se dají ještě dohnat," řekl Kakáč.

Václav Kolář dokončil závod s osmnácti trestnými body. Kakáč jich měl jednatřicet a Kočiš třicet tři. „Trať byla hodně náročná. Jelo se v lese a museli jsme zvládnout také obrovské kameny. U jednoho z nich to byl dvoumetrový skok. Před závodem jsem z toho místa měl velký respekt a nevěřil si. Nakonec se mi ho podařilo skočit. Obě kola jsem nezajel úplně podle svých představ. Nějaké chyby tam byly, ale na titul to stačilo," zhodnotil svůj výkon Václav Kolář.

Ten měl cestu za obhajobou titulu tentokrát lehčí. Pořadatelé totiž rozdělili elitní kategorii na dvaceti-šestadvaceti palcová kola. Do Březové navíc nepřijel Kolářův velký soupeř Raul Garcia Gutierrez ze Španělska. „Psal, že ho nepustí z práce a že se soustředí na mistrovství světa," dodal blanenský jezdec.

Další dva zástupci blanenské biketrialové školy skončili v kategorii senior pod stupni vítězů. Václav Gryc obsadil šesté a Ondřej Šenk deváté místo. Gryce však od prvního místa dělilo jen pět trestných bodů. Šenkovi se nepovedlo první kolo a ve druhém už finišoval marně.

I když na většině území republiky pršelo, závod v Březové se odjel za sucha. Počasí pořadatelům vyšlo. A podle Koláře připravili trať parádně. „V Březové byly závody vždycky super a od pořadatelů technicky výborně zvládnuté. Mám na ně ty nejlepší vzpomínky. Jel jsem tady před patnácti první závod mistrovství světa. To bylo ještě v kategorii poussine. A o pět let později jsem tady slavil čtvrtý titul mistra světa už v kategorii minime," zavzpomínal na své začátky biketrialista.

Mistrovství světa federace UCI letos hostí katalánské město Ódena. Od osmnáctého do třiadvacátého července. V jednom týdnu se tam odjedou tři závody. „To bude velký masakr. Vůbec si nedokážu představit jak to zvládneme. Závod, den na regeneraci a zase závod. Teď ještě v tom vedru, co ve Španělsku bývá. Bude to hodně zajímavé," poznamenal Martin Kakáč.