Chystá se také na soustředění do Španělska. V rozhovoru komentuje i závody příštího světového šampionátu, jeden by se totiž měl jet v červenci v Blansku.

V Blansku se snad příští rok pojede závod mistrovství světa, jste rád?

Těžko říct, výhoda to asi zas taková nebude. To, že by se jelo v domácí atmosféře, je super, ale těch kamenitých sekcí, které mi vyhovují, tam po kalamitě už tolik není. Ale ještě budou závody asi i v Číně a ve Španělsku, takže uvidíme. Strašně bych chtěl obhájit letošní druhé místo a aspoň jednou porazit Comase. Ale jestli to vyjde, tak asi jinde než v Blansku.

Teď má biketrial pauzu, co vy? Venku sněží, nepředpokládám, že byste někde jezdil.

Už asi měsíc se poctivě připravuju, na jaře bych se chtěl hodně zlepšit, doufám, že to bude vidět.

To jste říkal už vloni, a taky jste se letos zlepšil, nakonec z toho bylo druhé místo na světě.

Letos jsem se trochu zlepšil, ale rád bych, aby to bylo v příští sezoně ještě výraznější. Teď mám ještě větší motivaci. Loni mě taky zbrzdila zlomenina ruky.

Před letošní sezonou jste mluvil o tom, že potřebujete hlavně posilovat. Jak se konkrétně připravujete, když je venku sníh?

Snažím se teď každý den posilovat ruce i nohy, do toho plavu a i něco s kolem. Doufám, že to do jara vydržím. Do toho počítám se snowboardem, lyžemi…

Takže zase zlomená ruka?

To snad ne, budu si dávat strašně pozor.

Trénujete sám?

Většinou se připravuju s Ondrou Šenkem, on je sice mladší, ale jsme dobří kamarádi. Jenže kvůli škole pokaždé nemůže.

Vy se teď věnujete výhradně biketrialu?

Jo, dá se říct, že teď se věnuju biketrialu na plný úvazek.

Loni jste snil o tom, že pojedete přes zimu trénovat za kamarády do Španělska, co letos?

Už jsme domluvení s Raulem Gutierrézem, což je kamarád, na mistrovství světa skončil třetí. Nejdřív bychom měli trénovat dva týdny s mistrem světa Danym Comasem v Barceloně a pak bychom se přesunuli k němu domů. Takový je plán, věřím, že to vyjde, měl bych tam odcestovat někdy v únoru. A pak ještě uvažuju o Dubaji.

Tam chcete také na soustředění?

To vůbec není jisté, šlo by o to jet na celý leden exhibovat do Dubaje a něco vydělat. Už jsem takhle byl v Kataru a byl to parádní zážitek.

Jak to funguje?

Agentury posílají sportovce, v Dubaji si z nich vyberou, byla by to spíš náhoda, ale bylo by to skvělé, kdyby to vyšlo. Všechno je hrazené a hlavně je tam teplo. Dá se tam makat celou dobu.

Kdy vyrazíte do terénu?

V dubnu, v květnu. Snad se mi podaří pořádně se připravit, už se na jaro těším.