Prvenství si vybojoval druhým místem v závodě v Březové u Sokolova. „Závod byl pěkný, i když jsem měl původně trochu obavy ,přece jen se jelo šest sekcí na tři kola, což je docela dlouhé. Naštěstí sekce byly vedle sebe, bylo to zkrácené oproti minulým ročníkům. Překážky byly pěkné, nakonec nebyly až ta náročné, jak vypadaly, dalo se to projet i za nula trestných bodů," popsal Martin Kakáč, který op deseti bodech v prvním a pěti bodech ve druhém kole nakonec zajel třetí kolo opravdu bez chyby.

S pouhými dvěma trestnými body zajel závod Kakáčův týmový kolega a úřadující mistr světa Václav Kolář. Suverénně zvítězil, na celkové prvenství ale nemá kvůli absencím v minulých závodech šanci. „Já to mám v Březové hodně rád, jsou to podobné sekce jako v Blansku, i když ty kameny jsou většinou dovezené. Navíc to byl poslední letošní závod venku a krásně vyšlo počasí. Závod se mi povedl, až na dvě zbytečné chyby jsem to zajel za nula," uvedl Kolář.

Martin Kakáč tak využil neúčast favoritů. „Ze začátku sezony jsem v titul nevěřil, bohužel mi to ulehčili kluci, David Herka zraněním a Vašek tím, že dával přednost závodům UCI," podotkl Martin Kakáč.

I tak si může premiérový titul v klidu užít. Poslední závod se jede v listopadu tradičně při veletrhu Sportlife na brněnském výstavišti. „Budu se snažit jet uvolněně a užít si to, i když to v Brně většinou zkazím. Snad to bude letos jinak a pojedu v pohodě," přeje si nejlepší jezdec letošní české elity.

„Ani případná neúčast na brněnském závodě Martina v letošním prvenství již neohrozí. Trochu napínavý, možná se dá říci i rozhodující ale bude poslední závod pro dalšího blanenského jezdce Ondřeje Šenka, který je zatím v průběžném pořadí na prvním místě, ale po odečtu bodů z nejhoršího závodu je o pouhý jeden bod před znojemským Hlávkou, který se v podzimní části rozjel a závod v Březové vyhrál právě před Šenkem," popisuje vedoucí blanenského biketrialu Radim Kakáč.

Svoji první trofej také získal nováček v blanenském klubu pětiletý Jiří Sehnal, který na poměrně náročných tratích zajel výborně a hned zvítězil v kategorii Hobby růžová. „Věříme, že další poháry, trofeje a úspěch tohoto mladého jezdce budou následovat," přeje si Radim Kakáč.

Blanenští tak zakončí po úspěších z mistrovství světa i Evropy skvělou sezonu v listopadu v Brně, pak si můžou konečně vydechnout a vyhlížet další dobrý ročník.