Jejich doménou jsou lesní stezky, prudké sjezdy a výjezdy v terénu. Bikeři benešovského oddílu Moravec, Nikola Hlubinková a Adam Sekanina, však umí roztočit pedály i na silničním kole. A to do svižného tempa. Na mistrovství republiky mladých cyklistů silničářů, které hostí od úterý Cheb, si v úvodní časovce dojeli pro zlaté medaile.

Hlubinková dokázala po nedávné bronzové medaili z republikového šampionátu horských kol rozšířit svoji sbírku o další kousek z nejcennějšího kovu. „Mezi kadetkami nás jelo deset a trať měřila dvanáct kilometrů. Neměla jsem žádné speciální závodní kolo pro časovku. Normální silničku s upravenými řidítky a vyššími ráfky na kolech,“ řekla po závodě Hlubinková s tím, že z výsledku má radost. „Je to můj první titul z republikového mistrovství,“ dodala Hlubinková, která patří na horských kolech v kadetské kategorii k nejlepším v republice.

Doposud získala stříbrnou a bronzovou medaili z národních šampionátů horských kol, nyní se tedy dočkala i té nejcennější, byť v trochu odlišné disciplíně. Zdatně si vedly i její týmové kolegyně z Moravce. Tereza Tlamková si odváží z Chebu bronz a Markéta Parolková dojela na sedmém místě.

Vítězstvím překvapil v konkurenci třicítky starších žáků Adam Sekanina, který zaznamenal v dresu Moravce výrazný výkonnostní skok. Závodník jehož dosavadním největším úspěchem bylo čtvrté místo z červnového závodu Českého poháru horských na Okrouhlé, je právem označován za objev letošní cyklistické sezóny.

V tvrdé konkurenci padesáti kadetů se výsledkem v časovce neztratil ani biker Radim Kovář, který dospurtoval do cíle na osmnáctém místě.

Mladé benešovské bikery, kteří v Chebu reprezentují Sportovní centrum mládeže při Favoritu Brno a jejichž dočasným koučem na akci je Josef Regec, čeká na západu Čech ještě náročný program: „Dnes pojedou kadeti časovku družstev a kadetky časovku dvojic. Mistrák vyvrcholí v sobotu závody jednotlivců s hromadným startem,“ informovala o dalším programu šampionátu čerstvá mistryně republiky Nikola Hlubinková.

PETR KOUDELKA