S odstupem více než dvaceti vteřin se v cíli objevil Leoš Svoboda z Bořitova, který je v hodnocení Hraběnka Cupu zatím na druhém místě. „Dnes jsem na Romana opět neměl. Přece jen je o deset let mladší. Já už se moc zlepšovat nemůžu. On ano,“ pousmál se v cíli Svoboda.

Mezi ženami se po dlouhé době objevila v běžecké stopě Milada Barešová z Kunštátu a hned vyhrála. Svoji největší soupeřku Zdenku Komárkovou porazila o minutu. I přes porážku se však Komárková udržela v čele seriálu.

Na start třetího závodu seriálu běhů do vrchu se postavilo čtyřicet běžců. Při absenci Jana Kohuta z Blanska a Jana Křenka z Bořitova si to o vítězství měli rozdat Chlup se Svobodou. Právě Chlup vyhrál druhý závod z Ráječka do Petrovic. První podnik ze Sloupu do Petrovic naopak ovládl ve slušném čase Svoboda. „Asi tři kilometry jsme na špici běželi čtyři. Já s Romanem, pak mladý Grün z Okrouhlé a Milan Kejík. Nemohli jsme to nějak roztrhat. Nakonec se nám podařilo s Romanem soupeře setřást,“ popsal rozhodující momenty na trati Svoboda.

Jenže pod prudkým stoupáním k Macoše setřásl Chlup i jeho a v cíli byl o více než dvacet vteřin dřív. „Pod kopcem Roman zrychlil. Já běžel pořád stejně a na jeho trhák nestačil zareagovat. Na krev jsem jít nemohl, protože v sobotu mě čeká závod v biatlonu. Ale i tak bych na něj neměl,“ dodal Svoboda.

Třetí pozici udržel devatenáctiletý Vojtěch Grün z Okrouhlé před veteránem Milanem Kejíkem z oddílu VSK Rájec. Ve stejném pořadí se běžci seřadili i minulý týden na trati Ráječko – Petrovice.

Mezi ženami si se soupeřkami pohrála Milada Barešová z Kunštátu. „Na běhání teď nemám moc čas. Netrénuji. Do práce jezdím na kole, takže se aspoň trošku hejbu. Ale se svým výkonem jsem byla spokojená. Tato trať mi sedí, běží mi to tady skoro samo,“ okomentovala závod Barešová.

Hraběnku Cup pokračuje třemi závody na přelomu srpna a září.

Hraběnku Cup 2011
st 31.srpna, Ráječko-Hraběnka, 7,8 km, 17.30
st 7.září, Skalní mlýn-Macocha, 4,8 km, 17.30
st 14.září, Sloup-Hraběnka, 4,2 km, 17.30

Hraběnka Cup 2011
3. závod Skalní mlýn-Macocha 4,7 km

1. Chlup Roman (Osten) 17:39; 2. Svoboda Leoš (Osten) 18:03; 3. Grün Vojtěch (Okrouhlá) 18:28; 4. Kejík Milan (VSK Rájec) 18:40; 5. Stloukal Jaroslav (JSRT Adamov) 18:58; 6. Konečný Petr (Okrouhlá) 19:05; 7. Macura Jan (Horizont) 19:13; 8. Grün Gustav (Okrouhlá) 19:34; 9. Hájek Ivoš (Doubravice) 19:46; 10. Prudek Vít (Benešov) 19:59; 15. Barešová Milada (Bambas) 20:19.