Týká se to závodu z Horní Lhoty do Petrovic, jenž se měl konat 5. května. Následovat měl 12. května běh ze Skalního mlýna na Horní můstek a 19. května se mělo běžet z Ráječka do Petrovic. Ani jarní část Hraběnka cupu se letos nepoběží. „Padla i určitá varianta individuálního běhu na těchto tratích, kdy běžci by mohli trasy absolvovat v rámci tréninku. Dosažené výkony by pak sdělili pořadateli a ten by z těchto dat vytvořil výsledky na nečisto. S ohledem na současný stav jsme tuto variantu nedoporučili a uskuteční se tedy pouze podzimní část. Ta je naplánována na 1., 8. a 15. září 2020," ozřejmil ředitel Okresní běžecké ligy Jiří Vrtílka.

Běžec Jan Kohut  se netají vysokými ambicemi. Foto: archiv Jana Kohuta
Na maratonu v Praze chci na bednu, touží atlet Kohut

Velkou ránu utrpěl i Běh Černou Horou, který se měl konat podvaašedesáté, pandemie koronaviru ovšem zrušila i jej. „Pokud mě znalost historie tohoto závodu neklame, tak jej dokázala přerušit jen druhá světová válka," pravil Vrtílka.

Běžecký květen měl být završen v neděli 31. května v Ostrově u Macochy. Devátý ročník Šamalíkovy míle však také nebude. Tedy alespoň v květnu. Byť už se termínově nachází v období, které bude volnější, ale nikdo dnes neví, jaké budou pro sportovní akce pravidla. Zda se bude konat někdy později, třeba na podzim, záleží na tom, jak se vyvine situace. Zejména s ohledem na případnou kolizi s termíny jiných závodů.

Hrající trenér fotbalistů FC Boskovice Jan Havlíček.
Za Havlíčka Novák. Hrající trenér Boskovic už zůstane pouze na lavičce