Jedenadvacetiletý běžec z Okrouhlé si to o prvenství rozdal s o dvacet let starším Alešem Palkem. Oba se znají z Univerzity Brno. „Když se potkáme na závodech, běháme většinou spolu a rozhoduje se ve finiši," uvedl k tomu Grün. Tentokrát na svého oddílového kolegu nestačil. „Běželi jsme spolu až po schody, na nich jsem ho stáhl na pár metrů, ale pak mně utekl. Když se ze silnice za Macochou vbíhalo na lesní cestu, už jsem věděl, že na něj nemám," popsal mladší z dvojice.

Palko se v cíli objevil v čase 45:46, Grün byl o 53 sekund pomalejší. Smutný ale rozhodně nebyl. Z Blanenska byl nejlepší a vrátil porážku i Tomášovi Večeřovi, který jej předběhl v minulém závodě Okresní běžecké ligy ze Sloupu do Petrovic. „Neběželo se mi dobře, trať mi nesedla, chytaly mě křeče," zhodnotil běh Večeřa, který doběhl pátý.

Běh Moravským krasem patří k nejstarším na okrese. Od jedenáctého ročníku se běhá stejná trať. I v sobotu se běžci vydali z hřiště u základní školy obkroužit část Sloupu a kolem benzínky přes Koňské spády na Macochu. Z dolního můstku na horní museli překonat legendárních padesát schodů, vraceli se okolo Macochy zpátky ke Sloupu. V týdnu pršelo, cesty byly místy bahnité, zkrátka parádní kros se vším všudy.

V ženách zvítězila Lenka Jančaříková z AAC Brno, která skončila v celkovém pořadí třicátá, nejvíc bodů do OBL si připsala Zdeňka Komárková z Olešnice. Pořadatelé poprvé zavedli online registraci, tu využila víc než polovina startujících a bylo to znát i na hladkém průběhu organizace. „Všechno vyšlo, fronty nebyly, jsme spokojení. Akorát nepamatuju takové počasí. Jednou za čtyři roky je vždycky chladno, ale že by pršelo při závodě, to nepamatuju," okomentoval to ředitel závodu Pavel Svoboda.

Další závod Okresní běžecké ligy se běží už v pátek v Blansku na stadionu ASK. I Podzimní desítka na dráze nabízí už teď možnost online registrace na závod.

Běh Moravským krasem49. ročník, Sloup

1. Palko Aleš, VSK UNI Brno, MV1, 0:45:46
2. Grün Vojtěch, AC Okrouhlá, J, 0:46:39
3. Dolák Hynek, HD Blansko, MV1, 0:47:20
4. Štěrbák Eda, Brno, M, 0:47:58
5. Večeřa Tomáš, BCK Relax Olešnice, M, 0:48:27
6. Chadim Michal, Zastávka – KC Brno, M, 0:48:29
7. Konečný Petr, AC Okrouhlá, J, 0:48:45
8. Adamec Milan, Orel Vyškov, M, 0:49:22
9. Baciu Serban, Triexpert adidas team (Romania), M, 0:49:29
10. Stloukal Jaroslav, Adamov, MV1, 0:49:36…
31. Jančaříková Lenka, AAC Brno, ŽV, 0:55:58…
40. Komárková Zdeňka, Olešnice, Ž, 0:57:23…