„Běžel jsem ve Sloupu poprvé a na dvou místech jsem si nebyl vůbec jistý, zda běžím dobře. Tak jsem na kluky, co byli za mnou, raději počkal. Bráchu jsem za loňský čas sprdnul. Teď už vím, proč běžel tak pomalu," okomentoval v cíli svůj výkon Kučera.

Brněnskému závodníkovi se dokázal přiblížit jen Jan Kohut z Blanska. Ani on však neběžel podle svých slov zdaleka naplno. To avizoval už před závodem. „Na čas jsem se ani nedíval. Pro mě to byl dnes jen takový výklus. S Martinem jsem na krev jít v závěru nemohl," dodal v cíli druhý Kohut. Třetí doběhl vyškovský vytrvalec Milan Adamec.

Na start osmačtyřicátého ročníku Běhu Moravským krasem se postavilo rekordních pětasedmdesát závodníků. O šest víc jak loni. „Jsme rádi, že do Sloupu na náš závod přijelo tolik lidí. Škoda, že jsem nemohl běžet taky. Vynechal jsem teprve potřetí," řekl za pořadatele Pavel Svoboda ze Sloupu. Na kontě má už na tomto závodě jednatřicet startů.

K problému s orientací běžců na trati Svoboda poznamenal: „Je to přespolní běh. Závodníci musejí sledovat značení. Neběží se na dráze. Podle mého byla trať značená dobře," dodal matador sloupského závodu.

Okresní běžecká liga pokračuje v úterý závěrečným závodem Hraběnka Cupu. Běží se ze Sloupu do Petrovic. Start je o půl šesté. Ve středu je v pět odpoledne na programu Desítka na dráze. V Blansku na atletickém stadionu v ulici Mlýnská.

Běh Moravským krasem - 48. ročník

Muži: 1. Martin Kučera (Uni Brno) 44:10, 2. Jan Kohut (Blansko) 44:24.

Trať: 12,2 km – silnice a terén

Traťový rekord: Filip Ospalý 40:31 (2009), Ivana Martincová 48:01 (2000)