Dokonce v čase o šest vteřin lepším než Orálek. „Mezi muži jsem tady běžel poprvé. Jinak trať znám dobře. Závodil jsem zde už jako žák,“ poznamenal s úsměvem jednadvacetiletý atlet, jehož doménou jsou střední tratě na dráze. Mezi ženami se první v cíli objevila Jiřina Kociánová startující za VUT Brno.

Na start hlavního závodu se postavilo přes sto závodníků. Na ženy, dorostence a juniory čekala dvě kola v členitém terénu s celkovou délkou 4,6 km. Muži běželi okruhy čtyři. Hned po startu diktovala tempo na špici skupinka favoritů v čele s Olejníčkem, Kotyzou a Šmídem. Ve třetím okruhu v prudkém stoupání nasadil k trháku Olejníček. „Zkusil jsem zrychlit a ostatní se nechytili. Chvíli se mě ještě držel Petr Kotyza, ale v posledním kole už jsem mu utekl a náskok si pohlídal,“ okomentoval svůj výkon vítěz.

Za brněnskými vytrvalci doběhl z Blanenských nejlépe triatlonista Jan Křenek na šestém místě. „Do závodu jsem šel z plného tréninku před triatlonovou sezonu. Vůbec jsem nečekal, že skončím tak dobře. Bolely mě nohy a první kolo jsem se trápil. Po kolizi jsem byl až někde vzadu. Ale postupně se mi podařilo dostat se dopředu. V posledním okruhu jsem si řekl, že se nebudu šetřit a šel jsem na doraz,“ řekl Křenek.

Kategorii dorostenců a juniorů ovládli sourozenci Berkovi z HC Blansko. Starší Milan na poloviční trati soupeřil s Jakubem Šestákem z atletického klubu ASK Blansko. „V prvním kole mě ve stoupání Jakub utekl. Už jsem myslel, že ho nedoženu, ale ve druhém okruhu jsem se dostal před něj. Z vítězství mám radost. Na desítce bych takové tempo určitě nevydržel, takže raději běhám ještě s juniory. Závod se povedl i bratrovi. Mezi dorostenci měl lepší čas jak já vloni a to je o dva roky mladší,“ dodal Berka.

Běh Černou Horou, 51. ročník – Dorostenci: 1. Berka Miroslav (HC Blansko), 2. Špetík Ondřej (Skol Brno), 3. Sojka Milan (Uni Brno). Junioři: Berka Milan (HC Blansko), 2. Šesták Jakub (ASK Blansko), Řezníček Tomáš (Střelka). Ženy: 1. Kociánová Jiřina (VSK VUT), 2. Schubertová Markéta (Bruntál), 3. Nepejchalová Ivana (Barnex). Muži: 1. Olejníček Lukáš (MS Brno), 2. Kotyza Petr (Uni Brno), 3. Šmíd Martin (Střelka).