V úvodním zápase porazili čeští mladíci Rakousko přesvědčivě 10:2 a následně pak rozdrtili i překvapení turnaje, tým Bulharska, vysoko 19:7. Po tomto vítězství si český výběr přiblížil postupu do semifinále. „Klukům ještě zbývá odehrát zápas s Ruskem, které se na turnaji zatím trápí. Po zápasech ve druhé skupině to vypadá, že v případě postupu narazíme na někoho z dvojice Nizozemí, Itálie,“ řekl Jaroslav Krejčíř, šéf blanenského baseballového klubu Black Hill, který je u reprezentačního týmu kadetů na mistrovství Evropy jako asistent hlavního kouče.

Podle Krejčíře jsou největšími favority turnaje Italové. Obhájci loňského titulu z Brna. Na druhém místě skončilo před rokem Rusko. Česká reprezentace kadetů do patnácti let obhajuje bronz. „Bez medaile rozhodně odjet nechceme. Máme na ni,“ dodal Krejčíř. Do konečné nominace pro mistrovství Evropy se nedostal žádný z blanenských hráčů Black Hill, i když Musil, Šustal a Konopiský v hledáčku reprezentačních trenérů byli.

Po úvodním tréninku nastoupili čeští baseballisté proti Rakousku, se kterým loni prohráli 5:6. „Po zkušenostech z minulého zápasu, jsme nechtěli nechat nic náhodě, a na hřiště jsme nastoupili v nejsilnější sestavě. Začátek utkání byl ještě z naší strany hodně nervózní, ale pak kluci trému překonali a soupeře přehráli,“ poznamenal k prvnímu zápasu ve skupině asistent hlavního trenéra Vladimír Chlup.

V dalším zápase čekalo český výběr Bulharsko, které se postaralo o obrovské překvapení šampionátu. Bulharští baseballisté totiž doslova převálcovali stříbrný tým z loňského mistrovství Rusko 15:3. „Výhru Bulharů nad Ruskem nečekal asi nikdo,“ pousmál se Krejčíř.

Další překvapení však české družstvo nepřipustilo a v první směně si připsalo pět bodů. Jenže Bulharsko využilo nervozity českých hráčů a chyb v obraně a snížilo na 5:3. To bylo ovšem z jeho strany na dlouhou dobu vše a čeští pálkaři sérií dlouhých odpalů připsali další body až na konečných 19:7.

„Příležitost v utkání s Bulharskem dostala celá lavička. Teď nás čeká Rusko, které má ještě šanci dostat se do semifinále. My chceme samozřejmě vyhrát a jít do boje o medaile z co nejvýhodnější pozice,“ upřesnil Chlup s tím, že český tým se dostal po dvou vítězstvích do pohody. „Pálkaři hrají velmi slušně a nadhazovači se taky zatím ukázali v dobrém světle,“ uzavřel Chlup.