V prvním utkání začal za Black Hill nadhazovat Zdeněk Kocman. Po zaváhání obrany obdržel v sedmi směnách jen dva body a stav byl těsný 2:1 pro domácí. V osmé směně však Lukáš Regec, který vystřídal Kocmana, nezvládl dramatický závěr a Olomoučtí tak mohli naplnit mety. Pálkař Skokanů Dostál tuto nabídku využil dlouhým odpalem umožnil všem běžcům na metách skórovat.
Konečný výsledek utkání 6:1 pro Olomouc pak pečetil dalším odpalem Nečas. „Neprohráli jsme špatnými nadhozy, ale chybami v poli,“ řekl po utkání trenér blanenského týmu Jaroslav Krejčíř. Na hře Blanska se projevila absence některých hráčů
Ve druhém utkání se v blanenském dresu na nadhazovacím kopci postupně vystřídali Kostrhůn, Regec a teprve šestnáctiletý Kostka. Trenér Krejčíř dal příležitost i těm hráčům z lavičky, kteří ještě v letošním ročníku extraligy do hry nezasáhli.
„Naši mladí hráči ukázali, že pokud hrají v klidu, když už nejde o výsledek, jsou dobří. Horší je to ve vypjatých momentech. Je to do velké míry otázka psychiky,“ hodnotil hru svých svěřenců Krejčíř.
Olomoučtí si od začátku postupně získávali náskok, který hráči Black Hill korigovali až v posledních dvou směnách. Olomouc nakonec zvítězila 12:7. „Do Olomouce jsme jeli v hodně oslabené, v podstatě mládežnické sestavě,“ podotkl Krejčíř.
K prvnímu jarnímu vítězství nepomohl Blansku ani jeho nejlepší hráč Zdeněk Kocman, který zároveň patří k republikové špičce. „Kocmana jsem musel střídat, je riskantní nechat ho házet teď v začátku sezóny sto hodů, ruka by to nemusela vydržet. Odházel by celý zápas, pokud by za ním dobře fungovala obrana, což se nestalo,“ řekl o Kocmanovi Krejčíř. Při nadhazování dosahuje míček rychlosti až sto čtyřicet kilometrů v hodině, hráč by měl po zápase dostatečně odpočívat. „Po nadhazování by měla ruka mít čtyř až pětidenní cyklus regenerace. Navíc záleží na tom, jak je hráč rozehraný. V závěru sezóny snese samozřejmě víc než v zimní přípravě,“ doplnil Krejčíř.
V dalším kole hostí Blansko nejlepší pražský tým, Krč Altron. Utkání se hrají v sobotu 12.5. ve 13 a v 16 hodin v baseballovém areálu Strawberry Field.