Odházel celé utkání a dovolil soupeři jen tři odpaly. Nebýt několika chyb v poli, svítila by na konci zápasu na výsledkové tabuli u obdržených bodů nula. Konvalinkovi dobře sekundoval staronový chytač Pelant, který se objevil letos v sestavě po několika letech. Dvakrát vyautoval běžce soupeře při pokusu o krádež.

Na pálce zahráli stabilně dobře Musil, Procházka a již zmiňovaný Konvalinka.
Také druhé utkání bylo ve znamení blanenských nadhazovačů. Startující Němec v šesti odházených směnách povolil Olomouci jen dva odpaly a veterán Richard Dvořák nechal Olomoucké odpálit jen jednou. Kvalitním výkonem tak oslavil ranní narození dcery. Obrana Blanska hrála téměř bez chyb. Na druhé metě se v dresu Black Hill objevil po roční pauze zkušený Lukáš Macek.

Příští víkend bude k vidění v Blansku na Strawberry Field velmi atraktivní baseball. V sobotu 23.5. v 15 hodin hostí Black Hill vedoucí tým Českomoravské ligy Orlici Choceň, která jde soutěží zatím bez porážky. O den později přijede do Blanska extraligový tým Liberce, který se utká s Black Hill o postup do čtvrtfinále Českého baseballového poháru. Utkání začíná ve 14 hodin.

Českomoravská liga
Black Hill Blansko – Skokani Olomouc B 6:2.
Black Hill Blansko – Skokani Olomouc B 4:1.

JAROSLAV KREJČÍŘ