Všechna tři extraligová utkání sehráli na hřištích soupeřů. V pátek trochu potrápili mnohonásobné mistry republiky Draky Brno, v sobotu propadli v Ostravě a v neděli překvapili v hlavním městě.

V Brně proti domácímu nadhazovači Roemerovi nasadilo Blansko mladého Tomáše Jelínka. Ten k překvapení všech dokázal držet silný line-up domácích a s podporou bezchybné obrany byl stav po páté směně pouze 1:0 pro Draky. „Bohužel naši pálkaři se pak vůbec nedokázali proti Roemerovi prosadit. V šesté směně přišly rozhodující momenty zápasu. Kombinace několika domácích odpalů, volných met a dvou chyb Olympie přinesla pět bodů pro domácí,“ popsal průběh druhé části utkání trenér Olympie Ivo Kučera. Brňané pak v poklidu zápas kontrolovali s konečným výsledkem 7:0.

V ostravském Arrows parku se Blanenským proti druhému týmu tabulky vůbec nedařilo. Za domácí nastoupil na kopec Boris Bokaj a za Olympii Akimasu Yasuda. Arrows od prvního pálkaře dostali hostující obranu pod drtivý tlak. V každé směně přidávali další a další body a po grand slamu Vykoukala v páté směně bylo skóre 16:2. Tímto výsledkem bylo také utkání po sedmé směně ukončeno.

PŘÍJEMNÉ BODY

V Praze nadhazoval domácí Lukačka, za Olympii Jakub Kostka. Po bezbodové první směně zatlačili hosté ve druhé. Naplnili mety a výsledkem byly dva body pro Olympii. Ve třetí směně Olympia přidala další bod, ale domácí se po trefení dostali na mety a podařilo se jim snížit na 1:3. V páté směně Ladislav Kabeš odpálil první letošní blanenský homerun a hosté vedli 1:4. Tempo se dostalo zpět do zápasu po dalším trefení a dvou odpalech a snížilo na 3:4.

Extraliga
Draci Brno - Olympia Blansko 7:0
Arrows Ostrava - Olympia Blansko 16:2
Tempo Titans Praha - Olympia Blansko 5:8

Příští zápasy: Olympia Blansko - Tempo Titans Praha, pátek 1. 6. (19.00) a sobota 2. 6. 12.00).

V sedmé směně přišel rozhodující nápor hostů. Lukačku vystřídal Nevěřil a ten nedokázal zastavit tlak hostů. Výsledkem byly tři body, Tempu se podařilo skórovat pouze jednou. Olympia přidala další bod v osmé směně a před dohrávkou vedla 4:8. Domácí dokázali už pouze korigovat v deváté směně sólo homerunem Vohánky. Víc jim výborný Kostka svými nadhozy nedovolil a připsal si svoje první letošní vítězství a také komplet game.

Pálkařsky se dařilo se sebezapřením hrajícímu Davidu Lošťákovi a rovněž Kabešovi a Natsuhiko Uemu. „Kluci podali dobrý týmový výkon, podpořený individuálními zdařilými zákroky. Vyhráli jsme, protože jsme byli od začátku aktivnější a dařilo se nám dostávat obranu soupeře pod tlak. V útoku jsme obsazovali mety a dobře rozehrané situace jsme tentokrát dokázali proměňovat v body,“ chválil tým Kučera.

Nyní je úkolem blanenských baseballistů výhru z Prahy potvrdit. V pátek a v sobotu totiž na svém hřišti hostí soupeře, kterého právě porazili, Tempo Titans Praha. Poté bude následovat série s relativně slabšími týmy. Za týden Olympii čeká dvojzápas doma a venku se Skokany Olomouc.