Páteční zápas se proměnil především v souboj nadhazovačů. Po prvních pěti směnách svítily na ukazateli skóre samé nuly. „Pole mne podrželo, a i já jsem házel celkem dobře. Po šesté směně už mi došla šťáva, takže za mne nastoupil Jakub Kostka,“ okomentoval svůj výkon blanenský startující nadhazovač Štěpán Havlíček.

Také baseballista hostujícího Tempa na kopci Marek Minařík držel pálkaře domácích v šachu a v podstatě je do šesté směny nepustil k ničemu. „Myslím, že se startující nadhazovač hostů Marek Minařík u nás představil možná i v reprezentační formě,“ zhodnotil výkon hostující hvězdy kouč domácích Ivo Kučera.

Vše důležité se odehrálo v šesté směně. Tempo si nejprve připsalo jeden doběh, ale Olympané dokázali obratem zareagovat a ještě v dohrávce šesté odpověděli třemi body. Rozhodující třetí doběh stáhl svým hitem přes první metu podél čáry Aleš Blažek.

ZMĚNA NA KOPCI

V sedmé a osmé směně se opět nadhazovačům dařilo držet pálkaře na uzdě. „Jakub (Kostka – pozn. red.) se s druhou částí zápasu popral velice zkušeně a duel relativně v poklidu zavřel, i když na tuto pozici není příliš zvyklý,“ ohodnotil kolegův výkon Havlíček.

Teprve v dramatické závěru se podařilo Tempu ještě jednou skórovat, ale na domácí tým se mu už dotáhnout nepodařilo. Olympané si tak připsali první výhru v sezoně 2020 v poměru 3:2. „V závěru se nám utkání trochu zdramatizovalo volnými metami, ale nakonec to dopadlo dobře. Šlo o výborný baseball okořeněný výbornými výkony nadhazovačů, což nám trochu minulý víkend chybělo.“ zhodnotil utkání Kučera.

DOSTALI SE NA METY

Pražané se vraceli s prázdnou. „Proti minulému víkendu se nám dařilo dostávat se na mety, ale další krok, proměnit je v body, se nám nedařil. Příjemně mě překvapil reliever domácích (zavírající nadhazovač Jakub Kostka – pozn. red.). Měli jsme příležitosti na body v sedmé i deváté směně, ale nezadařilo se,“ vyjádřil se k souboji trenér hostujícího Tempa Lubomír Čuhel.

V sobotním utkání se Olympii na hřišti soupeře již tolik nedařilo. Pražané rozpálili blanenské nadhazovače, Olympanům se naopak nevedlo na obdržené body reagovat a podlehli Tempu 2:8.

Další utkání odehraje v tabulce osmé Blansko na domácím hřišti už v pátek v sedm hodin večer proti čtvrtému celku Eagles Praha.

TOMÁŠ SRNSKÝ