První zápas se hrál v sobotu na Strawberry Field a domácí baseballisté jej nezvládli. Ještě v sedmé směně vedli 3:0, soupeř se ale semknul a skóre otočil. „Soupeř snížil na 3:2, pak jsme udělali chybu v přehozu a bylo to 3:3. Díky našim chybám nakonec Frýdek otočil zápas,“ vrátil se k sobotní prohře Procházka. Klasik působil odhodlaněji, tým se vyhecoval, Blansko naopak nemělo sílu zkoncentrovat se na závěr, o výhře hostů rozhodla až desátá směna. „Motivace nám určitě nechyběla, ale soupeř chtěl víc vyhrát, závěr se nám nepovedl,“ připustil Procházka.

V neděli nastoupilo úplně jiné Blansko. Na nadhazovačský kopec se postavil Štěpán Havlíček, exblanenský hráč, který strávil už druhou sezonu v USA v týmu Tampa Bay. „Odházel šest směn a zařídil dvanáct strike outů. Soupeři nic nedovolil,“ uvedl k jeho výkonu Procházka. Hosté tentokrát nenašli na Blansko žádný recept a prohráli vysoko 10:0. „Dařilo se nám i na pálce, byli jsme jasně lepší,“ doplnil Procházka. „Je to docela změna proti Americe. Ale aspoň si můžu nacvičit technické nadhozy,“ pochvaloval si Havlíček, který nastoupí i v jednom z dalších semifinálových zápasů.

Série se teď přesouvá na sever Moravy. Další dva zápasy se hrají v sobotu a v neděli na hřišti Arrows Ostrava. To, že Klasik nehraje na svém hřišti, může být pro Blanenské výhoda. „Doufám, že dvakrát vyhrajeme a ukončíme sérii, Frýdek nebude mít výhodu domácího prostředí a bude mít úplně stejný tým,“ přemítá Procházka. Ten bude mít na víkend k dispozici nejsilnější sestavu. Blansko chce každopádně do baráže o extraligu. „Chceme postoupit, a jestli to bude už teď nebo až v pátém zápase v Blansku, není tak důležité,“ říká Procházka.

Pokud Olympia sérii vyhraje, postupuje do finále, které se hraje na jeden zápas. Do baráže ale postupují oba vítězní semifinalisté. Ve druhé sérii postoupila Hluboká nad Vltavou, která dvakrát vyhrála na hřišti Draků Brno B a ti pak skrečovali třetí zápas.

„Já bych byl rád, aby Blansko postoupilo znovu do extraligy, ale nevím, jak se na to dívají v klubu,“ uzavřel Havlíček. Rozhovor s ním přineseme v sobotním vydání Blanenského deníku.

Semifinále play–off Českomoravské ligy
Klasik Frýdek–Místek – Olympia Blansko
3. zápas – so 17. 9., 15:00
4. zápas – ne 18. 9., 14:00
hřiště Arrows Ostrava
Stav série: 1:1
Hraje se na tři vítězné zápasy