„Přehráli nás v těch dvou zápasech v Praze, teď jsme to měli dobře rozehrané, ale bohužel přišly laciné chyby, které nás stály výhru,“ řekl trenér Blanska Jaroslav Krejčíř.
Po dvou porážkách z minulého týdne v Praze přijela Krč Altron do Blanska. Série se hrála na tři vítězná utkání. Vítěz zůstává účastníkem nejvyšší republikové soutěže i pro další sezonu. Poražený se utká v baráži na tři vítězná utkání s týmem Liberce, který je vítězem Českomoravské baseballové ligy – druhé nejvyšší soutěže.

Oba týmy nasadily do rozhodujícího utkání své nejlepší nadhazovače. Blansko Konvalinku s chytačem Vaňkem a Krč Jonáka. „Konvalinka odházel jedno z nejlepších utkání kariéry. Jeho konto by zůstalo čisté, nebýt dvou chyb blanenských polařů,“ upozornil trenér Krejčíř. První chyba domácí obrany přišla ve čtvrté směně při dvou autech a umožnila Pražanům vedení 2:0. Blanenští hned v páté snížili na 2:1. Další chyba v poli Black Hill se stala opět při dvou autech v deváté směně a znamenala další doběh pro Krč.

„Rozhodující pro výsledek utkání však byla především pálkařská nemohoucnost domácích při obsazených metách. Blansko celkem třikrát v utkání naplnilo mety, ale ani jednou z této slibné situace nedokázalo skórovat,“ posteskl si Krejčíř po prohraném zápase, který poslal Blansko po roce opět do boje o setrvání v nejvyšší soutěži. „V této sezoně jsme chtěli spoléhat na trio Kašpárek – Kučera – Kocman. Všichni odešli zdravotně, Kocman ještě navíc dostal ke konci distanc,“ uvedl Krejčíř.

Příští sobotu a neděli hrají Blanenští první dvě utkání baráže v Liberci, tedy proti stejnému soupeři jako loni. „Liberec letos posílil o další dva hráče z Prahy, oba úspěšné reprezentanty. Oproti loňsku angažoval i dva Američany. Přesto jdeme do souboje jako mírný favorit,“ říká blanenský trenér Krejčíř a dodává, že jeho tým víc trápí marodka. „Všichni tři naši juniorští reprezentanti, hráči základní sestavy, Regec, Němec a Orálek leží už víc než týden se silnou virózou a není jisté, zda v Liberci vůbec nastoupí,“ počítá ztráty Krejčíř.
Třetí a případné čtvrté utkání baráže se hrají v Blansku 4. a 5. října, vždy od 14. hodin.