O víkendu vyhráli pohárové utkání s Budějovicemi a poté dvakrát uspěli i v lize, kde si z Prahy odvezli cenné vítězství nad favoritem Českomoravské ligy Kotlářkou Praha.

V pátečním zápase Českého baseballového poháru v Českých Budějovicích si Blanenští snadno poradili s domácími Angels. V utkání se postupně vystřídali všichni hostující nadhazovači, aby rozložili síly na další dvě utkání Českomoravské ligy. Blansko zvítězilo 20:8 a v dalším kole poháru přivítá na Strawberry Field extraligový Liberec. Utkání je na programu v neděli 24. května od 14 hodin.

V sobotu hráli Black Hill na hřišti hlavního favorita celé ligové soutěže Kotlářky Praha. Pražané, posílení o americké hráče, v soutěži zatím neprohráli. Hosté však Kotlářku zaskočili hned v úvodní směně, když získali čtyři doběhy. Na nadhazovačském kopci držel pražské pálkaře zkrátka blanenský nadhazovač Procházka. Pražané dokázali skórovat až v poslední směně, ale na rozjeté Blansko to nestačilo.

Na vítězné vlně se blanenští baseballisté svezli i v neděli v utkání se Sabatem. Hostům se dařilo na pálce, kde se po razantních odpalech dostali do vedení. Navíc Veselka odpálil další letošní homerun Blanska. Hostující obrana si několikrát vybrala slabší chvilku, ale nadhazovači Kostrhůn a Konvalinka nedovolili soupeři srovnat krok.

Českomoravská baseballová liga
Kotlářka Praha - Black Hill Blansko 4:5.
Sabat – Black Hill 9:14.

⋌(jk)