Kolik máte přihlášených běžců?

Je to přes třináct set účastníků ve všech bězích.

Vyhlásíte stop stav?

Půlmaraton by snesl třináct set lidí, ale sledujeme, jakým způsobem se jednotlivé běhy plní, podle toho se zařídíme. Při větším počtu je to o lidských zdrojích. Jedna věc je počet běžců a druhá, aby měli zajištěný dostatečný servis a podmínky.

Vypadá to, že půlmaraton poběží letos nejvíc běžců v historii…

Ano, uvidíme, jak na tom budeme v žebříčku dalších republikových půlmaratonů.

Takže se nebojíte, že už bude na trati nepříjemná tlačenice?

Nebojím se, koridor je dostatečně široký a i na tom kruhovém objezdu se může pole rozdělit po vzoru závodů jako je Tour de France.

Ve startovní listině jsou elitní běžci včetně minulého vítěze Lukáše Olejníčka, předloňského vítěze Mulugety Serbessy nebo Dana Orálka. Poběží všichni? Třeba Olejníček podle svých slov letos půlmaraton vynechá…

Tyhle běžce registrujeme automaticky, ale není to tak, že by o tom nevěděli, rezervujeme jim s jejich souhlasem startovní místa. Z téhle trojice určitě poběží Dan Orálek, u dalších jmen je to spíš otázka na sportovního ředitele Erika Řezníka, který bude mít přehled o aktuální situaci.

A poslední změny nebo novinky?

Hlavní novinkou jsou dětské běhy. Celý projekt chceme víc přiblížit blanenské veřejnosti. Trochu měníme formát, zábava bude pokračovat po závodě až do dvaadvacáté hodiny. Jinak základní kostra zůstává stejná, tedy kvalitní koncert, kvalitní běhy a zaplněná obě náměstí.