V následujícím mini seriálu se vydáme po stopách atletiky na Blanensku a Boskovicku. Nahlédneme do tabulek okresních atletických rekordů ve všech kategoriích a disciplínách, které si připsali atleti z regionu. Každý týden přineseme kompletní přehled rekordních zápisů v jednotlivých kategoriích. Ve druhém díle přinášíme přehled rekordních výkonů v kategorii žáků.

Nejčastěji se okresní rekordy v historických tabulkách měnily na půdě blanenského atletického stadionu. Na tamní dráze se pořádaly okresní soutěže, dětské olympiády a okresní kola Poháru rozhlasu. Výjimkou jsou snad jen výkony velkého běžeckého talentu Petra Crháka, který si svá osobní běžecká maxima vytvořil na stadionech v Praze, Brně, Zlíně a Vyškově. Po přestupu do oddílu Sokola Brno I se už v dorosteneckých kategoriích výrazněji neprosadil. Obdobným talentem ve skoku vysokém byl letovický Tomáš Jurečka, který později mezi juniory skočil 191 cm a drží okresní rekord ve skoku vysokém.

Nejstarším rekordem v kategorii žáků je dosud platný a nepřekonaný výkon Pavla Všianského. Rájecký atlet hodil v roce 1961 disk do vzdálenosti 39,67 metrů. Svou všestrannost pak Všianský dokázal uplatnit i v oddílu brněnské Zbrojovky.
Stejně letitý je i rekord Petra Kubíka v hodu míčkem. Jeho rekordních 77 metrů z roku 1962 zatím v kategorii žáků nikdo nepřekonal.
V příštím díle přineseme přehled okresních atletických rekordů v kategorii žákyň. Jan Kužel

Jan Kužel