Dravá florbalová smečka brněnských mladíků okolo reprezentanta a blanenského odchovance Ondřeje Vrány vyhrála v sobotu dvoudenní Atlas Cup. V jedenáctileté historii turnaje se zatím ani jednou nepodařilo některému domácímu týmu vyhrát finálový zápas.


Letos skončil blanenský Atlas ve čtvrtfinále na holích družstva Bída s nouzí. „Atlas Cup už má za sebou jedenáct let existence a to už je dost dlouho na to, aby ho nevyhrál domácí tým. Příští rok už se pokusíme sestavit tým, který vyhraje,“ řekl kapitán florbalového týmu Atlas Blansko a jeden z pořadatelů Jiří Obalil.


Od pátečního rána se v blanenské hala ČKD Blansko rozhořely boje v základních skupinách. V sobotu bylo na řadě play off. „Stejně jako loni nám na poslední chvíli vypadlo jedno družstvo, což bylo dost nepříjemné,“ poznamenal Obalil. Z místních klubů si velice slušně vedl nováček z Boskovic, který skončil v osmifinále s Technickými službami. Atlas dokráčel do čtvrtfinále. Mírně pošramocenou pověst blanenské florbalové školy napravil Atlas Junior. Blanenští junioři ukončili svou fantastickou jízdu turnajem soubojem o třetí místo. Bronzový sen rozprášila inkasovaná branka osm vteřin před koncem. Ve finálové řeži zvítězili Brněnští hromkocouři složení výhradně z extraligových juniorů Bulldogs.