V závěru sezony jejich tým přibrzdila zranění a nedostatek hráčů na lavičce. V boji o záchranu pak naděje Atlasu zhasli definitivně. Po roční přestávce si tak Blansko zahraje opět ve druhé lize. „Své soupeře více méně známe. Určitě bychom chtěli hrát v horních patrech tabulky. Hodně napoví první zápasy,“ odhadl střízlivě šance na umístění Atlasu kapitán Blanenských Jiří Obalil. První dva ligové zápasy odehraje Blansko v sobotu na turnaji v Prostějově proti domácím florbalistům a Petrovicím.

Atlas by měl sice podle papírových předpokladů hrát ve druhé lize o čelo tabulky, jenže stejně jako na konci minulé sezony má problémy se sestavou. Navíc před prvním turnajem nesehrál ani jedno přípravné utkání. „Nějak jsme se prostě nesešli. V minulých letech jsme hráli před sezonou pohárová utkání. Letos jsme nasazení až do dalšího kola, takže první zápas bude opravdu až ten ligový,“ dodal Obalil s tím, že v Prostějově do hry s největší pravděpodobností nezasáhne blanenský ostrostřelec Bezděk. Bolavé rameno na palubovku nepustí také matadora Kuchaře. Ještě před sezonou opustili tým Drahoš s Kadavým, kteří se upsali Vysokému Mýtu. Talentovaný mladík Skoták zase zkouší štěstí v prvoligových Královských Vinohradech. „Sestavu budeme zase lepit. Navíc jsme na střídavý start ještě uvolnili tři juniory. Pavlíček, Forbelský a Charvát budou střídavě hostovat za extraligové juniory Znojma,“ přiblížil okleštěnou sestavu Atlasu Obalil.

Podle jeho slov by v Blansku například mohli hrát florbalisté, kteří se nevejdou na soupisky brněnských týmů. Do sestavy družstva mužů se zapojí i někteří junioři z blanenské florbalové líhně. „O příchodu některých hráčů z Brna jednáme. Uvidíme, jak se nám podaří tým doplnil,“ poznamenal Obalil. Na otázku zda by se Atlas mohl pokusit probojovat opět do první ligy odpověděl, že se tomu nebrání. „Jenže je to v první řadě o penězích a dostatku kvalitních hráčů. O tom jsme se přesvědčili v minulé sezoně. Jestli by se nám podařilo vybojovat postup, museli bychom najít více sponzorů a určitě dost posílit mančaft. V první lize se nedá dlouhodobě hrát na dvě pětky,“ uzavřel Obalil.