Blansko zatím po letním postupu do třetí nejvyšší soutěže padlo v domácím prostředí jen jednou, i proto před víkendem drželo čtvrtou příčku. Troopers však přesto na nováčka vyzrály. „Bylo to derby, jak se patří, bohužel se šťastným koncem pro soupeře. Trápila nás koncovka a neproměňování šancí, kterých jsme si vytvořili dost. V tom nás soupeř předčil,“ mrzelo blanenského kouče Ondřeje Macha.

Diváci se nenudili hned od prvních vteřin, v úvodní minutě totiž viděli dvě branky. Domácí hráči se po jedenatřiceti vteřinách dostali do vedení, jejich radost ale netrvala ani dvacet sekund. Troopers okamžitě vyrovnaly a a následně skóre obrátily, když využily jedinou přesilovou hru první třetiny.

I druhá dvacetiminutovka nabídla pořádně rychlý start, Brňané ve dvaadvacáté minutě odskočili na dvě branky, těsně po půlhodině hry ale bylo vyrovnáno, když se za domácí prosadili Dominik Janík a Michal Bělaška.

Rozuzlení přinesla až závěrečná třetina. Hosté se opět brzy ujali vedení, necelých pět minut před koncem Blansko vyrovnalo. Brněnský klub však opět našel rychlou odpověď, Ondřej Trávníček svou střelou necelé čtyři minuty před koncem derby rozsekl. „Naším hlavním úkolem bylo pokrýt dva nejlepší hráče domácích, což se povedlo. V celém utkání jsme měli mírně navrch, čemuž odpovídá i vítězství o gól. Byl to od nás velmi dobrý výkon, na který musíme navázat,“ hodnotili utkání hosté.

Fotbalisté Drnovic jsou půlmistrem A skupiny I. B třídy.
ANKETA DENÍKU. Zvolte nejlepšího hráče A skupiny I. B třídy

Troopers se díky výhře vyhouply na páté místo, Blansko předskočily o dva body. Atlasu patří před nedělním utkáním na palubovce celku Florbal TJ Kobylisy šestá příčka. „Musíme se poučit z chyb, které děláme a do příštího zápasu nastoupit s tím, že ztracené body přivezeme tentokrát z venku. Soutěž je vyrovnaná a důležitý bude každý bod,“ doplnil Mach.

Florbalová Národní liga - 12. kolo
Atlas Blansko - Troopers 4:5

Třetiny: 1:2, 2:1, 1:2.
Branky: 1. Adam Zukal, 24. Dominik Janík, 31. Michal Bělaška, 56. Jan Videman - 1. Jakub Gregor, 7. Petr Voltner, 22. Martin Fajt, 43. Ondřej Trávníček, 57. Ondřej Trávníček.
Rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1.