Pro Blansko to byl souboj s po základní části lépe postaveným týmem, navíc v sérii prohrával a vypadly mu ze sestavy některé opory. Přesto slaví posun mezi nejlepší čtyřku. „Jsou to hezké pocity. Jsem rád i za kluky, vybojovali si to tím, jak celou sezonu makali. Těší mě to i z pohledu fanoušků, kteří s námi pravidelně jezdí i na venkovní zápasy a jsou naším šestým hráčem. I pro ně je to zasloužená odměna,“ popsal blanenský kouč Ondřej Mach.

Atlas načal svou cestu za postupem už úvodní víkend, kdy dvakrát hrál v Jaroměři. Domů si vezl nadějné skóre 1:1 na zápasy. „Do série jsme asi nevstupovali z pozice favorita, s Jaroměří jsme si na sebe vlastně tak zbyli. Vzdálenostně ani herně jsme totiž z těch možných soupeřů nebyli klub, po kterém by někdo ihned sáhl. Jaroměř začínala doma, v tom měla výhodu, nicméně stav 1:1 byl pro nás po prvním víkendu dobrý,“ rekapituloval Mach.

Bylo tak jasné, že vítěz třetího zápasu bude v mnohem lepší pozici, do ní se dostala Jaroměř. Ta první duel na jihu Moravy ovládla 8:5. „Minulou sezonu jsme třeba s Olomoucí otáčeli ze stavu 0:2 na zápasy, je možné, že nám zkušenost s podobným průběhem mohla pomoct. Hráči během základní části Národní ligy navíc nabrali další zkušenosti, které jsme zúročili,“ podotkl blanenský lodivod.

Atlas totiž následně předvedl dva parádní výkony. Nejprve doma zdolal klub z východu Čech 9:4, v úterý pak vyplenil jaroměřickou palubovku a po výhře 7:4 oslavil postup. „Chtěli jsme to rozhodnout už doma, do Jaroměře jsme se nechtěli vracet. To se nepodařilo, ale zase jsme vyprodali autobus a fanoušci, kteří s námi jeli, nám připravili skvělou atmosféru. Nakonec i ten pátý zápas dopadl dobře,“ usmíval se Mach.

Fanoušci Zbrojovky chtějí změnu majitele, na sobotní utkání chystají protest.
Prodej Zbrojovky ještě má šanci, osobnosti klubu volají po jednotě

Jeho svěřenci v rozhodujících momentech předvedli parádní výkon. Rychle se dostali do vedení 5:1, nesrazil je ani následný nápor domácích, kteří snížili na rozdíl jediné branky. Blansko si postup pohlídalo. „Rozhodly maličkosti, protože celá série byla dost vyrovnaná. Ve čtvrtém a pátém zápase se nám povedl vstup do utkání, oba týmy už ke konci nebyly v úplně optimální sestavě, takže rozhodla asi i větší týmovost a touha po vítězství,“ zamýšlel se stratég.

Podobné přednosti hodlá Atlas vytáhnout i v semifinále, které startuje o víkendu v Plzni. Ta jasně vyhrála základní část, Blansko se ale pokusí opět se vracet domů za stavu 1:1, který uhrálo už proti Jaroměři. „Po tom prvním víkendu byla Jaroměř možná trochu nalomená, představovala si, jak nás přehraje. Mohlo jí to pak vlézt do hlav a neměla už klid na hokejkách. Nám se naopak dařilo bránit, blokovali jsme střely, navíc dobře zachytali gólmani. Vše si sedlo,“ dodal Mach.

Národní liga - skupina západ
Čtvrtinále play-off:
Jaroměř - Atlas Blansko 2:3 na zápasy (4:8, 8:5, 8:5, 4:9, 4:7)

Semifinále play-off:
Plzeň - Atlas Blansko
1. utkání v sobotu od 18.00 v Plzni, 2. utkání v neděli od 15.00 v Plzni