Jiří CrhaJIŘÍ CRHA
• FK Blansko (fotbal)
• předseda klubu
1. V letošním roce mým největším osobním úspěchem bylo vítězství v komunálních volbách ve městě Blansku, na základě kterého jsem se stal starostou. Navíc jsem již čtvrtou sezonu předsedou fotbalového klubu FK Blansko a obrovským úspěchem tohoto klubu je, že po podzimní části vedeme divizi bez ztráty jediného bodu.
2. Vrcholem našeho klubu v příštím roce by byl postup do Moravskoslezské fotbalové ligy. Tajné přání je vyhrát divizi s plným počtem 90 bodů. To by pak zřejmě bylo na zápis do nějaké knihy rekordů.

VÁCLAV KOLÁŘVáclav Kolář
• ÚAMK Biketrial Blansko (cyklistika)
• závodník, mistr světa
1. Můj největší úspěch v roce 2018 byl zisk již desátého titulu
mistra světa v biketrialu v mé kariéře. Dalším úspěchem bylo šťastné
uzdravení mé zlomeniny zápěstí, které jsem si udělal při pádu v Barceloně
na závodech.
2. Moc bych si přál, aby se mi dařilo při závodech a hlavně se zbytečně
nezranit. Dále mít štěstí při hledání sponzorů, dělat své bike shows a
bavit lidi, ale také natočit nějaké zajímavé videa a posouvat hranice
našeho sportu. Také by bylo super si najít fajn holku. 

Josef VrbaJOSEF VRBA
• TJ ASK Blansko
• předseda
1. Velice těžko se vybírá, co bych považoval za největší sportovní úspěch v roce 2018. Určitě bych tam zařadil výborné výsledky našich mladých plavců a atletů na republikové úrovni a k tomu bych přidal i velice zdařilou obnovenou premiéru v pořádání Půlmaratonu Moravským krasem, ale i pořádání dalších významných sportovních akcí našimi oddíly a kluby.
2. K vrcholům činnosti naší TJ a našich oddílů budou určitě patřit tradiční sportovní akce jako je Blanenský golem, Blanenský plecháč, Půlmaraton Moravským krasem, atletické a plavecké memoriály, ale i další významné akce, které mají nadregionální charakter. Jako absolutní vrchol roku 2019 považuji skutečnost, že si důstojně připomeneme a oslavíme 90. výročí existence a činnosti naší TJ.

IVO KOBLASAIvo Koblasa
• Favorit Brno (cyklistika)
• závodník
1. Přikládám nejlepší výsledky v letošním roce 2018: 1. místo v silničním závodě EP v Praze. 9. místo v silničním závodě MS v Maniagi (Itálie). 7. místo v silničním závodě SP v Emmenu (Holandsko). 9. místo v silniční časovce SP v Emmenu. 1. místo v silničním závodě EP na Slovensku. 1. místo Invacar Austria paracycling tour EP v Rakousku. 4. místo v silničním závodě SP v Ostende (Belgie). 10. místo v silniční časovce SP v Ostende. 4. místo ve scratchi na dráze MS v Rio de Janeiro. 8. místo v 3 km na dráze MS Rio de Janeiro.
2. Nominace na paralympijské hry do Tokia 2020.

Milda BayerMILDA BAYER
• Konrad Tools Team (triatlon)
• mistr světa a Evropy U70
1. Za svůj největší sportovní úspěch v roce 2018 považuji vítězství na prestižním Ironmanovi v městě Koper ve Slovinsku a zisk slotu na mistrovství světa na rok 2019 do francouzského Nice. Dále pak celkové vítězství v Českém poháru v dlouhém triatlonu. Vítěství v olympijském triatlonu ve Vídní.
2. Vrcholem sezony 2019 bude získat titul mistra světa v triatlonu v sérii Chalange v Šamoríně. A obhájit mnohá vítězství ze závodů roku 2018.