Duel s Táborskem bude pro Blansko nesmírně důležitý. Jihomoravané mají šanci odskočit sestupovým příčkám na sedm bodů a navíc budou mít k dispozici středeční dohrávku na Dukle, díky které se mohou dostat do klidnějších vod tabulky F:NL „Do Táborska jedeme bodovat, nečeká nás ale nic jednoduchého, v zimě slušně posílili a na jaře už udělali 8 bodů,“ vyhlíží zápas s Táborskem Filip Žák.

Blansko zažívá nabitý duben, během kterého odehraje sedm duelů, z toho pět v rozmezí třinácti dnů. „Anglické týdny mi sedí, řekl bych, že každý fotbalista raději hraje zápasy než trénuje, myslím, že nám to může i svědčit, máme kvalitní a široký kádr, navíc jsme v zimě hodně zapracovali na kondici,“ pokračuje v hodnocení blanenský útočný univerzál.

Tým z brány Moravského krasu zažívá povedené období. Zimní změna na postu trenéra nese ovoce. Blansko z pěti jarních duelů ukořistilo 11 bodů a více než zdvojnásobilo podzimní bodový zisk. „Atmosféra v kabině je teď určitě uvolněnější než před startem jara. Udělali jsme jedenáct z patnácti možných bodů, což je super. Určitě ale nepolevujeme a další body budeme chtít přidat hned teď v neděli v Táborsku,“ uzavírá Žák.

Jedenácté Blansko čeká do konce dubna ještě trojice těžkých utkání. Po dohrávce na Dukle přijede do Blanska Jihlava, čtvrtý měsíc roku zakončí tým Martina Pulpita v Hradci Králové.

KRYŠTOF SEVERA