VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

30.7.2015

Biketrialista Kolář: Obhájit titul je ještě těžší. Byl jsem pod tlakem

Blansko – Fantastická sezona. Obhajoba dvou titulů. Mistra Evropy a také čerstvě titulu mistra světa. Blanenský biketrialista Václav Kolář přivezl před několika dny ze španělské Odeny zlatou medaili.

29.7.2015

Bayer: Triatlon na Blanensku není jen o mně

Blanensko – Kalendář se přehoupl do druhé poloviny roku a s ním i sportovní diář triatlonisty Mildy Bayera.

26.7.2015

OBRAZEM: Červenka bech vyhrály Báčová se Šteslovou

Boskovice – Prázdninové sportovní turnaje v areálu boskovické Červené zahrady odstartovaly. Ve čtvrtek se tam odehrál ženský turnaj dvojic v plážovém volejbalu. Ten vyhrály Vendula Báčová s Michaelou Šteslovou.

25.7.2015

Biketrialista Kolář obhájil titul mistra světa mezi elitou. Kakáč skončil čtvrtý

Blansko, Odena – Tři závody v pěti dnech. Úmorné vedro a náročné závodní tratě. Na konci však obrovský gejzír radosti. Česká biketrialová výprava totiž veze z katalánské Odeny titul mistra světa v kategorii elite.

23.7.2015

Rybářová: Bronz i brambory mi udělaly velkou radost

Brno, Blansko /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Poprvé v kariéře vzdala závod. Ledová voda ze sečské přehrady pak navíc dálkovou plavkyni Silvii Rybářovou na čtrnáct dní vyřadila z tréninku. Po nemoci startovala o víkendu v bazénu na mistrovství republiky v pražském Podolí. Na dvoustovce motýlkem brala bronz, na osmistovce kraul pak skončila čtvrtá.

22.7.2015

Plavkyně Zamazalová má z mistrovství republiky bronz. Vencel zase osobák

Praha, Blansko /FOTOGALERIE/ – Padesátka prsa. Parádní disciplína plavkyně ASK Blansko Veroniky Zamazalové. Nedávno na této distanci vyhrála v Pardubicích mistrovství republiky dorostu. A o víkendu přidala další medaili. Ovšem už mezi dospělými na republikovém šampionátu v pražském Podolí.

20.7.2015

Vysočanský triatlon ovládli manželé Křivánkovi

Vysočany /FOTOGALERIE/ – K Vysočanům patří triatlon jako podšálek k hrníčku. Letos se do zdejšího rybníka vrhli závodníci už po osmnácté a napsali další kapitolu sportovní historie. Tím největším písmem se zapsali manželé Křivánkovi závodící za ROCKTECHNIK triatlon. Minulý týden absolvovali přes osm hodin trvající triatlon v Rothu a v sobotu si odskočili pro triumfy do Vysočan. Josef Křivánek vyhrál v čase 1:05:07 po boji s největšími konkurenty, zatímco jeho žena Simona ovládla závod suverénním způsobem start – cíl.

19.7.2015

OBRAZEM: V Boskovicích závodili silní muži

Boskovice /FOTOGALERIE/ – Parkoviště vedle zimního stadionu v Boskovicích je v neděli odpoledne plné vypracovaných mužských těl. Většina z nich má tetování a v obličeji drsný výraz. Desítky diváků obdivují jejich sílu, kterou svalnatí muži nabyli díky tvrdé dřině v posilovně. Již potřetí se tam koná akce s názvem Boskovický strongman.

18.7.2015

Závody dračích lodí: na Olšovci i na Křetínce

Jedovnice, Letovice – Bubeník udávající tempo, dvacet pádlujících a kormidelník. Na lodi ozdobené dračí hlavou a ocasem. Závody dračích lodí v České republice rychle nabírají na popularitě. Jen na Blanensku se v létě utkají rovnou dvakrát. V červenci v Jedovnicích a v srpnu v Letovicích.

16.7.2015

Krmit v důchodu holuby? I s "osmi křížky na krku" lze sportovat ve výborné formě

Blanensko – Sedmasedmdesátiletý vytrvalec Milan Hrubý z Blanska si letos odnesl stříbrnou medaili z půlmaratonu v Zábřehu. Osmdesátiletý šéftrenér oddílu kulturistiky při ASK Blansko Josef Krupa je nejstarším aktivním kulturistou v Evropě. Stále soutěží, nedávno například na mistrovství republiky v Blansku. Podobných vitálních důchodců je na Blanensku dost. Recept na to, jak nezestárnout, mají jednoduchý. Nezastavovat se.

16.7.2015

Běžec Dvořáček: Serafín mě v Salzburku táhl k osobáku

Petrovice – Člen běžeckého Relax-Fit.cz Teamu Jana Kohuta Jiří Dvořáček letos sbírá úspěchy ve veteránské kategorii. 47letý sportovec se naposledy nominoval díky druhému místu na mistrovství republiky na mezistátní závody v Salzburku, kde se utkaly veteránské výpravy z Česka, Rakouska, Slovinska a Chorvatska. V závodě na 1 500 m skončil třetí a vylepšil si osobní rekord.

14.7.2015

Mladí hasiči z Blanenska bodovali v republikovém finále hasičské soutěže

Blanensko – Tři mladí hasiči z Blanenska se umístili v nejlepší desítce celorepublikového finále Mistrovství České republiky hry Plamen a soutěže dorostu. Soutěž se o víkendu uskutečnila v Praze. Finalisté už předtím ovládli okresní a krajské kolo.

14.7.2015

Přibyl: Pro Vysočanský triatlon 
je lepší vedro než déšť

Vysočany /ROZHOVOR/ – Po roce se sejdou sportovci ve Vysočanech, v sobotu odstartuje tradiční Vysočanský triatlon. Lidový závod začne v 11.00, hlavní triatlon ve 13.00. Jako vždy u toho bude hlavní organizátor Zdeněk Přibyl z SC Ráječko. „Ještě se domlouváme se zemědělci, jinak by mělo být všechno připravené," říká v rozhovoru Přibyl.

12.7.2015

Letní pauza? Kdepak, na Desítce Moravským krasem padly všechny rekordy

Skalní mlýn /FOTOGALERIE/– Přijel na Desítku Moravským krasem, hned po startu všem utekl a o minutu překonal vlastní rekord trati. Vypadá to, že není nic jednoduššího, zvlášť když ani po doběhu není na Lukáši Olejníčkovi znát únava. „Zadarmo to rozhodně nebylo, doufám, že ten rekord už zůstane napořád," uvedl po doběhu čerstvý mistr republiky ve steeplu. A kdo si dokáže představit tempo, kterým Olejníček běžel deset kilometrů v čase 31:49, a ví, jak těžké je každé zlepšení, dá vítězi za pravdu.

10.7.2015

Boskovičtí sepsali petici. Chtějí lezeckou stěnu

Boskovice – Do karabiny zacvaknout lano a jde se na to. Jeden chyt, druhý, třetí. Chvilka dřiny a umělá stěna je úspěšně zdolána. O podobném zážitku pod širým nebem si mohou příznivci sportovního lezení v Boskovicích zatím jen zdát. Venkovní lezecká stěna totiž ve městě chybí.

10.7.2015

Poběží půlmaraton. I s defibrilátorem v těle

Blansko – Osud tomu nepřál, aby si loni Michal Krška splnil sen. První běžecký závod. Půlmaraton Moravským krasem. Několik dní před startem jednadvacetiki­lometrového běhu měl totiž zástavu srdce. Ve třiceti letech. Přežil a místo toho, aby se sportováním skončil, trénuje dál.

10.7.2015

Sadros ovládl finále Okresního poháru v malé kopané

Rozhraní /FOTOGALERIE/ – Finálový turnaj Okresního poháru v malé kopané pořadatelé zvládli na jedničku, připravili se i na horké počasí. Diváci, kteří dorazili, viděli napínavé souboje i překvapivé výsledky. Finále ovládl boskovický Sadros, který porazil vysoko Kvasar. „Čekali jsme, že to bude s Kvasarem nejtěžší zápas, paradoxně nám tam spadlo všechno," komentoval triumf nejlepší střelec turnaje a hráč Sadrosu Ondřej Paděra.

9.7.2015

Olejníček přijede do Moravského krasu vylepšit vlastní rekord

Skalní mlýn – Potřetí se v sobotu 11. července běží Desítka Moravským krasem. Měří přesně deset kilometrů a běžce provede hlubokým údolím Pustého žlebu od Skalního mlýna okolo Punkevních jeskyní, vstupu do Amatérské jeskyně až k odbočce na Suchdol a zpět. „Závod vede nejnavštěvova­nějšími místy Moravského krasu, přitom se běží v podvečer, takže už nehrozí davy turistů," láká na start ředitel Desítky Moravským krasem Tomáš Mokrý.

8.7.2015

Hyundai cup předali Orli Kotvrdovice po roce Lipovci

Vilémovice – Turnaj v malé kopané Hyundai cup nabídl napínavé souboje s atraktivními finalisty. Old Stars nakonec překvapili výhrou 2:0 nad Orly Bef Kotvrdovice. „Naštěstí mně to ve finále vyšlo," uvedl gólman vítězů Michal Lahodný, který měl hlavní podíl na tom, že jeho tým ve finále neinkasoval.

8.7.2015

Street dance kemp přivedl k Olšovci celý svět

Jedovnice – Ospalé dopoledne v kempu, žádné davy lidí, žádné decibely rvoucí uši. Až kolem půl desáté zazní první beaty. A protože je stage pod střechou, docela tlumeně. Takhle vypadá všední den na Street dance kempu v Jedovnicích nebo správně na SDK.EUROPE 2015.

6.7.2015

Orálek kraloval Moravskému ultramaratonu. Oproti loňsku zrychlil o půl hodiny

Lomnice u Tišnova – 301 kilometrů zaběhl v sedmi dnech o 36 a půl minuty rychleji než loni, celkově za 22 h 26 minut. Brněnský vytrvalec Dan Orálek poosmé vyhrál Moravský ultramaraton, opět suverénně s velkým náskokem před dalšími běžci.

2.7.2015

Kohut se nezničitelného Orálka držel do půlky, déle to nešlo

Blansko – Bylo jasné, že to bude mít hodně těžké. Přesto se nejrychlejší blanenský běžec Jan Kohut pustil do souboje s vytrvalcem Danem Orálkem v jeho oblíbeném závodě Moravském ultramaratonu. A jak souboj při Blanenské etapě dopadl? Kohut, jehož doménou jsou kratší a rovinatější tratě, se Orálka držel 23 kilometrů. Pak už v drsném terénu tempo specialisty na ultra běhy neudržel. Do cíle dorazil Orálek po 43 kilometrech v čase 3:06, Kohut měl pět minut zpoždění.

1.7.2015

Rosol jde vlastní cestou a už má v hledáčku nového trenéra

Londýn, Brno - Tenista Lukáš Rosol nechce dlouho zůstat bez trenéra. Při Wimbledonu mu v Londýně vypomáhá Michal Birner, ale rád by měl kvůli systematické práci stabilního kouče co nejdříve. Už má některé v hledáčku, ale jména zatím neprozradil, jelikož zatím nemá nic konkrétně domluvené.

30.6.2015

OBRAZEM: Hyundai Cup vyhráli Vyškováci a Pohroma. Víkend nabídne hlavní turnaj

Vilémovice – Týden před hlavním turnajem v malé kopané Hyundai Cup, který se hraje ve Vilémovicích, bojovali o poháry staří páni a ženy.

29.6.2015

Okruh v Ráječku přivítá prázdniny inline závodem pro děti i dospělé

Ráječko – Obecní úřad Ráječko ve spolupráci s novým oddílem ASK SPEEDSKATING Moravský kras srdečně zvou sportující i dosud nesportující děti, mládež, dospělé, příznivce zdravého pohybu na kolečkových bruslích a všechny, kterým začínají konečně letní prázdniny nebo čas dovolené, k I. ročníku otevřených zábavných prázdninových závodů mládeže na kolečkových bruslích. Začnou v úterý 30. června v 16.30 na čtyřsetmetrovém asfaltovém oválu ve Sportovním areálu v Ráječku.

28.6.2015

Kratší „patnáctku" vyhrál s přehledem blanenský Jan Kohut

Sloup /FOTOGALERIE/ – Sloupská lesní patnáctka letos zkrátila trať a přilákala rekordní počet běžců. Na start se jich postavilo 73. Čekala je tradiční lesní asfaltka, obrátka byla tentokrát o něco blíž, trasa měřila 11,5 kilometru. V tréninkovém tempu zvítězil blanenský běžec Jan Kohut před Tomášem Večeřou, v ženách byla nejrychlejší Lucie Nedomová z Lysic.

26.6.2015

Rekordní Moravský ultramaraton začíná. Protne Blanensko, Boskovicko a Tišnovsko

Blanensko – Běžecký etapový závod známý pod zkratkou MUM zahrnuje sedm maratonů v sedmi po sobě následujících dnech. Je to nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky. V neděli odstartuje z Lomnice u Tišnova, jednotlivé etapy tradičně protnou Blanensko, Boskovicko i Tišnovsko. „V posledním závodě jsem měl velké křeče, uvidíme, jak to půjde," říká před startem MUMu jeho pravidelný vítěz Daniel Orálek.

25.6.2015

Baseballisté Olympie Blansko v poháru senzačně vyřadili extraligovou Olomouc

Blansko – Baseballisté Olympie Blansko ve středu vyřadili z poháru extraligovou Olomouc a postoupili mezi nejlepší osmičku týmů. „Hosté přijeli s kompletní pálkařskou sestavou, ale chyběli jim dva nejlepší nadhazovači. My jsme od začátku vedli, oni celý zápas dotahovali," popsal trenér Olympie Ivo Kučera. V sedmé směně sice Olomouc srovnala na 10:10, ale v dohrávce domácí přidali další tři body a radovali se z výhry 13:10. Do zápasu se zapojil i Štěpán Havlíček, který má dlouhodobé problémy s ramenem a čeká ho operace. „Podržel nás, odházel tři směny. Pochválil bych i další dva nadhazovače Konvalinku s Kostkou, na pálce pak Němce, Koláře nebo Šustála," doplnil Kučera. Blansko se v dalším zápase potká s Technikou nebo s Třebíčí. Termín 15. srpna se možná bude ještě měnit. Koliduje s prvními zápasy play-off Českomoravské ligy.

24.6.2015

Těžké tratě sedly nejvíc mistru světa Kolářovi. Vyhrál suverénně

Blansko /FOTOGALERIE/ – Náročné sekce postavili pořadatelé blanenského závodu mistrovství republiky v biketrialu. Obtížnost zvýšil ještě déšť. V roli organizátora i hlavní hvězdy závodu byl úřadující mistr světa, blanenský Václav Kolář. A roli favorita potvrdil, zvítězil s obrovským náskokem. Na všech osmi sekcích udělal ve dvou kolech jediný trestný bod.

22.6.2015

Martin Kubík je nadějným jachtařem. Jde ve šlépějích svého otce

Blansko, Jedovnice – Drobný dvanáctiletý klučina není na lodi z dálky skoro vidět. Na závodech se ale neztratí. Martin Kubík nebojácně brázdí vody českých přehrad a rybníků už od svých devíti let. V loňském roce zabodoval v krajských závodech a letos poprvé zkusí získat nějakou medaili v republikovém klání. „Jednou bych chtěl mistrovství republiky vyhrát. Ale až budu trochu starší," svěřuje se nadějný sportovec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT