Tipy z Blanenska

Boskovice – festival pro židovskou čtvrť
Kdy: 8. – 11. července
Kde: Boskovice
Za kolik: od 500 korun
Na tradiční červencový termín chystají pořadatelé 29. ročník boskovického festivalu pro tamní židovskou čtvrť. Program nadcházejícího ročníku postupně oznámí, opět počítají s několika scénami a pestrým hudebním, literárním a divadelním programem.

 

Festival Vesuf
KDY: 9. - 10. července 2021
KDE: Velenov
ZA KOLIK: 500 korun

Program ohlášený pro letošní ročník velenovsko-suchovského festivalu malých pivovarů Vesuf chtějí pořadatelé nabídnout v příštím roce. V platnosti zůstávají i zakoupené vstupenky. V červenci by měli v areálu kempu Suchý ve Velenově vystoupit mimo jiné Holki, Věra Martinová, Sebastian, Monkey Business, Jelen a další. K festivalu patří i prezentace pivovarů.

Tipy z ostatních regionů

Brno

Ples jako Brno
Kdy: 24. dubna 2021
Kde: Wannieck Gallery, Brno
Za kolik: od 8 439 korun


Na poslední dubnový víkend nyní chystají pořadatelé desátý ročník Plesu jako Brno. Plánují jako každý rok bohatý program a originální gastronomii. Podrobnosti postupně představí.


Majáles Brno
Kdy: 8. května 2021
Kde: Brno, Výstaviště
Za kolik: pořadatelé oznámí
Tradiční brněnský Majáles museli letos pořadatelé zrušit, pracují na přípravách nadcházejícího ročníku. Program upřesní.

Československý Rockfest
Kdy: 4. a 5. června 2021
Kde: Brno, fotbalový stadion za Lužánkami
Za kolik: od 1 290 korun
Letošní plánovaný program festivalu museli pořadatelé přesunout na příští rok. Vystoupí například Arakain s Lucií Bílou, Tublatanka, Citron s Láďou Křížkem a Tanjou, Progres 2, Argema či Katapult.


Festival Hrady
Kdy: 30. a 31. července 2021
Kde: hrad Veveří
Za kolik: od 880 korun
Proč přijít: Na polovinu prázdnin chystají pořadatelé zastávku šňůry festivalových vystoupení nazvanou Hrady na hradě Veveří na Brněnsku. V programu se představí mimo jiné Daniel Landa, Tomáš Klus a kapely Divokej Bill a Rybičky 48.


Ignis Brunensis
Kdy: od poloviny června
Kde: Brno


Na polovinu června plánují pořadatelé zahájení dalšího ročníku festivalu Ignis Brunensis. Chystají návrat mezinárodních týmů, které se letos nemohly představit kvůli epidemickým omezením. Pokud to situace dovolí, první soutěžní ohňostroj zazáří 12. června a velké finále pořadatelé chystají na 26. června nad Špilberkem.

Břeclavsko

Pálavské vinobraní
Kdy: 10. – 12. září 2021

Kde: Mikulov
Za kolik: od 500 korun


Třídenní slavnosti vína a historie v Mikulově museli pořadatelé letos zrušit, proto zůstávají permanentky v platnosti pro nadcházející ročník, pro další zájemce je již otevřený předprodej. Program pořadatelé zatím ladí, vystoupí některé z kapel ohlášených na letošní rok. Tradiční program nabízí vystoupení na několika scénách, historické průvody a nespočet příležitostí ochutnávat víno a burčák.


Valtické vinné trhy
Kdy: 7. a 8. května 2021
Kde: zámek Valtice
Za kolik: obvyklé vstupné
Prestižní vinařskou soutěž chystají i na příští rok pořadatelé v jízdárně Valtického zámku. O přízeň odborných porotců i tisícovek návštěvníků se uchází kolem osmi stovek nejlepších vzorků z produkce víc než stovky vinařství.


Lednicko-valtický hudební festival
Kdy: 2. -16. října 2021
Kde: zámek Valtice
Za kolik: předprodej začne
v polovině března


Podrobný program zveřejní pořadatelé na jaře příštího roku, slibují však mimořádnou přehlídku děl Antonia Vivaldiho, včetně světových premiér několika jeho nově objevených děl. Vystoupit mají špičkové soubory z Itálie, Španělska, Francie a České republiky a program festivalu návštěvníky zavede do rozmanitých míst lednicko-valtického areálu, Některá pro ně pořadatelé objeví vůbec poprvé.

Hodonínsko


Mezinárodní folklorní festival Strážnice
Kdy: 24. června až 27. června 2021

Kde: Strážnice


Festival je oslavou krásy lidových písní, tanců a krojů. Lidé se mohou těšit na vystoupení nejen našich, ale i zahraničních souborů. Popu-lární je Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku.


Horňácké slavnosti
Kdy: 22. července až 25. července 2021
Kde: Velká nad Veličkou
Přehlídku autentického folkloru celého Horňácka provází jarmark tradičních řemesel. V jednotlivých pořadech velkého folklórního svátku účinkují soubory, cimbálové muziky, skupiny a sólisté z Horňácka. Součástí akce jsou i výstavy v přírodním amfiteátru na Strážné hůrce. 

Vyškovsko


Slavkov Open a Sting
Kdy: 25. července 2021 od 17.00
Kde: Slavkov u Brna
Za kolik: od 2 989 korun


Sting: My Songs bude show zaměřená na nejoblíbenější Stingovy skladby mapující kariéru tohoto sedmnáctinásobného držitele ceny Grammy. Zazní písně jeho sólové kariéry i skladby skupiny The Police.


Napoleonské hry
Kdy: 14. srpna 2021
Kde: Slavkov u Brna
Při příležitosti výročí narozenin císaře Napoleona Bonaparte ožije Slavkov vojenským ležením, ukázkami manévrů a rekonstrukcí bitvy. Součástí akce je obvykle i řemeslný jarmark, kostýmované prohlídky zámku i ohňostroj.


Bitva u Slavkova
Kdy: 1. prosince až 5. prosince 2021
Kde: Slavkov u Brna


Příznivci vojenské historie se mohou těšit na bitevní ukázka pod kopcem Santon u Tvarožné za účasti tisíce vojáků v dobových uniformách. Program zahrnuje vzpomínkovou akci v Kučerově, ohně na Žuráni a pietní akt na Mohyle míru u Prace.

Znojemsko

Rock Castle
Kdy: 19. – 21. srpna 2021
Kde: Moravský Krumlov, zámecký park
Za kolik: od 1 690 korun


Třídenní metalový svátek chystají na srpen pořadatelé v Moravském Krumlově při festivalu Rock Castle. Program postupně doplňují, hlavní hvězdou bude švédský Sabaton.


Znojemské historické vinobraní
Kdy: 10. – 12. září 2021
Kde: Znojmo
Za kolik: permanentky v předprodeji 450 korun


Po letošní vynucené přestávce kvůli epidemickým opatřením chystají pořadatelé v tradičním termínu program Znojemského historického vinobraní. Permanentky z letoška zůstávají v platnosti. Do ulic Znojma opět vyjedou historické průvody, na tuctu scén zazní hudba nejrozmanitějších žánrů a opět bude mnoho příležitostí k chutnání vína i burčáku.