Zdroj: DeníkFotoreportáž
Idylické pláže, dobrodružné putování, dechberoucí příroda či pozoruhodné památky. Rozmanitý ostrov Srí Lanka v jihovýchodní části Asie vybízí k načerpání energie. Přispívají k tomu i usměvaví místní obyvatelé. Češi nově doletí do země v Indickém oceánu přímo z Prahy. Díky tomu se tak rozšiřuje možnost míst, kde mohou Češi v podzimních a v zimních měsících dobít baterky. A aktuální data cestovních kanceláří potvrzují, že to skutečně dělají čím dál víc.

Směle na koncert
Sestry Lovellovy jsou jednou z největších hudebních senzací současnosti. Jejich bluesrockové duo s názvem Larkin Poe sklízí ovace na mnoha světových pódiích – počínaje rodnou Georgií na americkém severovýchodě. Už dvakrát vystupovaly na obřím britském festivalu Glastonbury. Byly nominovány na cenu Grammy, objevily se na albech Stevena Tylera, Billyho Gibbonse i Elvise Costella. V úterý 31. října to Rebecca (kytara, zpěv) a Megan (lapsteel, dobro, zpěv) rozjedou na koncertě v pražském Foru Karlín. O lístky je takový zájem, že se organizátoři rozhodli přistavit zvláštní tribunu.

Pomáhá dětem
S rodinou se rozhodl přestěhovat z města do malé vesnice Libuň u Jičína. A protože nechtěl zůstat stranou, rozhodl se předávat své zkušenosti hasiče malým dětem. Už druhým rokem je Jaroslav Solar učí nejen základy hasičské profese, ale učí je řadu dovedností, které dětem v dnešní době, zvláště ve velkých městech, chybějí.

Mít doma zoo
Říká, že snem jejich dětí je mít doma zoologickou zahradu. Jejím snem je ukončit psí a kočičí bezdomovectví. To říká v rozhovoru Daniela Hlaváčková, marketingová ředitelka společnosti Mars pro střední Evropu, která žije s rodinou v Praze a většinu volného času tráví v přírodě, miluje hory.