Na českém internetu jsou pouze dva silnější zpravodajské weby, a to Novinky.cz a SeznamZpravy.cz. „Deník.cz je jasnou trojkou z hlediska počtu lidí, kteří na něj v průběhu měsíce přijdou. Patří za to dík celé redakci. Věřím, že díky naší kvalitní práci přitáhneme pozornost čtenářů k našich webům ještě častěji,“ poznamenal k dubnovým číslům šéfredaktor Deníku a Deníku.cz Roman Gallo.

Deset nejčtenějších zpravodajských webů za duben 2024 podle počtu reálných uživatelů:

novinky.cz 4 609 482
seznamzpravy.cz 4 503 547
denik.cz 3 646 352
idnes.cz 3 211 504
nova.cz 3 109 506
iprima.cz 2 608 315
aktualne.cz 2 150 469
echo24.cz 1 814 498
drbna.cz 1 806 180
forum24.cz 1 739 717

zdroj: netmonitor.cz

Deník.cz nabídl desítky nových projektů a exkluzivních článků. Na začátku dubna jsme přinesli velký rozhovor se slovenským premiérem Robertem Ficem. Také jsme vám zprostředkovali další setkání prezidenta Petra Pavla s občany, tentokrát z Uherského Hradiště. Ke čtenářsky velmi úspěšným článkům patřila například série exkluzivních reportáží Luboše Palaty ze seriálu Deník v USA.

A velký ohlas u vás měla i anketa k 20 letům v Evropské unii, do které se zapojilo téměř 6 800 čtenářŮ.

A co si pro vás chystáme na květen? Zanedlouho opět odstartujeme Chorvatský deník a připravujeme i několik dalších novinek.

K jakým dubnovým článkům stojí za to se vrátit? Přinášíme vám výběr těch nejlepších z nich.

1. Velký exkluzivní rozhovor s premiérem Ficem: Jsme na sebe odkázáni

Na začátku dubna přinesl Deník.cz exkluzivní rozhovor s Robertem Ficem. Byl to první z velkých rozhovorů nepravidelného seriálu Deníku Mocní Evropy. Co si slovenský premiér myslí o Češích? Proč je vlažnější k Ukrajině? Jak vidí budoucnost NATO? Nebo proč nemá rád novináře?

Celý videorozhovor nabízíme ZDE.

close Slovenský premiér Robert Fico (vpravo) během rozhovoru se šéfredaktorem Deníku Romanem Gallo (uprostřed) a zahraničním zpravodajem Deníku Lubošem Palatou. info Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň zoom_in Slovenský premiér Robert Fico (vpravo) během rozhovoru se šéfredaktorem Deníku Romanem Gallo (uprostřed) a zahraničním zpravodajem Deníku Lubošem Palatou

2. Dvě české hodiny v útrobách Bílého domu: Co dělal Petr Fiala u Joea Bidena

Premiér Petr Fiala zavítal v dubnu do Bílého domu. A byl u toho i zahraniční reportér Deníku Luboš Palata. Jak to vypadalo v oválné pracovně při návštěvě premiéra Petra Fialy v Bílém domě? Nejen to jste se mohli dozvědět v exkluzivních reportážích seriálu Deník v USA.

K článku Luboše Palaty se můžete vrátit ZDE.

close Premiér Petr Fiala se v Bílém Domě sešel s americkým prezidentem Joe Bidenem. A reportér Deníku Luboš Palata byl u toho info Zdroj: Deník/Luboš Palata zoom_in Premiér Petr Fiala se v Bílém Domě sešel s americkým prezidentem Joe Bidenem. A reportér Deníku Luboš Palata byl u toho

3. Písek ze Sahary probudil konspirátory. Vymýšleli teorie, chytali ho na magnetky

close info Zdroj: Deník zoom_in Proti falešným zprávám bojuje Deník.cz už několik let. Každý týden vyvrátíme minimálně jednu lež, kterou se snaží dezinformátoři ovládat část české společnosti. V dubnu trápil Česko písek ze Sahary, který sem přivál přes Středozemní moře a Itálii. O velikonočních svátcích, na které letos připadl i apríl, se také stal tématem spikleneckých teorií. Konspirátoři vymýšleli různé teorie a dokonce ho chytali na magnetky.

Kde je pravda, jste se mohli dočíst v článku redaktorky Andrey Cerqueirové ZDE.

4. Rybička pluje dětskými kapsami přes 100 let. Jak se vyrábí legendární nožík

Deník už několik měsíců připomíná legendární české značky ze všech koutů Česka. Seriál reportáží každý týden představuje známé regionální výrobky, které si dobyly srdce i peněženky zákazníků.

V jedné z dubnových reportáží jsme se podívali do Mikovu, nejstarší nožířské firmy v Česku, kde se vyrábějí zavírací nožíky ve tvaru rybičky už sto let. Řekli byste, že jejich nejlevnější verzi koupíte za stokorunu, ale ty luxusní i za čtvrt milionu? Na reportáž se podívejte ZDE.

5. Čtenáři si myslí, že Putin chce obnovit Sovětský svaz. Útok na Česko odmítají

Máte reálnou obavu, že se válka z Ukrajiny přesune i na území České republiky? Tak zněla otázka, na kterou jsme se v dubnu ptali v ulicích i v anketě na Deník.cz. Její výsledky i shrnutí argumentů pro a proti šéfkomentátora Deníku Martina Komárka jsme přinesli v rubrice Černá a bílá ZDE.

6. Šmucler: Rušit amalgámové plomby nedává smysl, jediný problém je v krematoriích

Je v Česku dostatek zubařů? Proč se stomatologové obávají příchodu lékařů ze zemí mimo EU? A kolik budeme platit za plomby po konci amalgánových výplní? Nejen na to se ptal šéfredaktor centrální redakce Jan Klička prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera v druhém díle naší podcastové novinky s názvem Téma Deníku.cz. Na záznam pořadu se můžete podívat ZDE.

7. Ano, jsem lesba. Zpěvačka LP je moje osudová láska, říká moderátorka Maurerová

pořadu O životě zblízka si redaktorka Bohumila Čiháková povídá se zajímavými hosty o životě, rodině, vztazích, psychologii, zdraví a dětech. Otevírá témata, o kterých se (ne)mluví. V dubnu čtenáře zaujal rozhovor s moderátorkou Ivetou Maurerovou, která otevřeně promluvila nejen o vztahu se světoznámou zpěvačkou LP. Podívejte se na něj ZDE.

close Iveta Maurerová (vpravo) s Bohumilou Čihákovou. info Zdroj: Deník/Bohumila Čiháková zoom_in Iveta Maurerová (vpravo) s Bohumilou Čihákovou

8. Dcera je od narození postižená. Po 17 letech jí úřady zcela osekaly příspěvek

Lidé, kteří se doma starají o své nemohoucí blízké, šetří státu statisíce korun ročně. Ovšem přicházejí o práci, o příjmy, o fyzické i psychické síly. Ve speciálu s názvem Nedáme je do ústavu přináší redaktorka Deníku Zuzana Hronová jejich osudy. V dubnu jste mohli číst příběh ženy, která už téměř 25 let pečuje o postiženou dceru. Na úkor svých sil, peněz i rodinného života. A které stát nyní sebral na péči dvanáct tisíc korun měsíčně. Celý text můžete číst ZDE.

Nedáme je do ústavu
O své příbuzné doma pečuje až milion lidí. Zhruba 200 tisíc Čechů ale kvůli péči o své blízké nezvládá pracovat na plný úvazek, potýká se s nedostatkem peněz, mimořádným stresem, společenskou izolací a leckdy i rozpadem partnerských vztahů. Přesto se snaží vše zvládnout, aby nemuseli dát těžce nemocného blízkého do ústavní péče. Tím státu šetří spoustu peněz. 

Jejich osudy se zabývá nový seriál Deníku.cz a organizace Neviditelní Nedáme je do ústavu. 

Potýkáte se také s péčí o své nemohoucí blízké? Napište nám svůj příběh na email zuzana.hronova@denik.cz.

9. Život jako okno do pátého rozměru

Významní čeští spisovatelé píší pro Deník.cz v rubrice Hlasy Deníku. Od března jste mohli číst zamyšlení nad stářím od Aleny Mornštajnové, Michala Viewegha a Ireny Obermannové. Čtvrtým textem přispěl v dubnu také spisovatel a nakladatel Martin Vopěnka. Přečtěte si ho ZDE.

10. V roce 1971 zmizely i s autem dvě dívky. Případ vyřešilo až po 36 letech sucho

Na Deník.cz můžete každý měsíc číst také celou řadu článků o vědě a historii. V dubnu patřil mezi nejčtenější článek Jaroslava Krupky o záhadném zmizení dvou mladých Američanek. V květnu roku 1971 si půjčily vůz a rozjely se na večírek s přáteli. Vůz, v němž jely, se náhle ztratil a obě dívky už nikdy nikdo neviděl. V roce 2007 byl jeden muž obviněn z jejich vraždy, ale chyběly důkazy.

Rozluštění případu přišlo až před 10 lety a vy si ho můžete přečíst ZDE.