„Proud pořád nejde. Lidé jsou samozřejmě naštvaní. V neděli večer mi z E.onu napsali zprávu, že to do konce víkendu opravit nestihnou. Volal jsem jim i dnes ráno, ale pořád mi nedokázali říct, kdy potrhané vedení opraví. Vím, že toho mají hodně,“ shrnul v pondělí situaci v obci tamní starosta Josef Ovad. 

Na celém Blanensku bylo v pondělí ráno bez proudu ještě 1260 odběrných míst. „Od sedmi hodin ráno máme v terénu mnoho pracovníků, kteří se snaží problémy vyřešit. V noci pracovat nemohli. Bylo tam velké bezpečnostní riziko,“ přiblížila situaci mluvčí společnosti E.on Božena Herodesová.

Velké škody způsobil nedělní orkán v lesích na Blanensku. „Čísla zatím neznáme. Už teď je však jisté, že škody jsou obrovské,“ oznámil ředitel společnosti MP Lesy Tomáš Minx. Společnost spravuje necelých pět tisíc hektarů lesa v okolí Boskovic a střední části Drahanské vrchoviny.

V terénu jsou také pracovníci společnosti Lesy ČR a ŠLP Křtiny. Všechny zmíněné společnosti nedoporučují chodit do lesů. „Hrozí nebezpečí, že spadnou nalomené a částečně vyvrácené stromy a větve,“ upozornila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Zlomený strom v Brně u domu v Bieblově ulici 22.
Řádění vichřice: lidé byli celý den bez proudu, rekordní počet zásahů hasičů